Liturgiczna Służba Ołtarza

Najnowsze w galerii

„Ministrare” (łac.) znaczy służyć. Słowo ministrant wskazuje na rolę służebną podczas Mszy św. i innych obrzędów. Służy przy ołtarzu biorąc czynny udział w liturgii. Ministrant powinien też być sam znakiem. Swoją postawą pokazuje, że uczestniczyć w liturgii to znaczy współdziałać i współtworzyć ją, czynnie w niej się angażując. Patronami ministrantów są: św. Stanisław Kostka, św. Tarsycjusz, św. Jan Berchmans, św. Dominik Savio.

Wspólnota ministrancka Kolegiaty Wejherowskiej liczy 24 chłopców, ministrantów i lektorów. Obecnie funkcję prezesa ministrantów pełni Damian Haase, a jego zastępcą – wiceprezesem jest Paweł Basse.

Swoją formację ministranci odbywają podczas cotygodniowych spotkań, które odbywają się w sobotę o godz.10.00 pod opieką ks. Andrzeja Wiejaka.

Oprócz tego aspektu formacyjnego żywa jest też idea tworzenia wśród ministrantów prawdziwej wspólnoty młodych chrześcijan napełnionych radością poprzez wspólne wyjazdy w ciągu roku i w czasie wakacji. W każdą sobotę ministranci spotykają się w salce domu katechetycznego, mając możliwość pograć w playstation, lub tenisa stołowego, czy bilard.

Zapraszamy do wspólnoty ministranckiej wszystkich, którzy chcą poznać lepiej Pana Jezusa w znakach liturgicznych Kościoła, którzy chcą Jemu służyć przy ołtarzu, którzy pragną dzielić radość bycia chrześcijaninem w ramach tej wspólnoty. Po feriach zimowych rozpocznie się kolejny kurs dla kandydatów na ministranta. Być ministrantem – to przywilej, zadanie, odpowiedzialna służba, która daje wiele radości i satysfakcji.

 

Strona internetowa wspólnoty ministrantów parafii Trójcy Świętej w Wejherowie

Dane parafii

Rzymskokatolicka parafia

pw. Trójcy Świętej

ul. Kościuszki 2

84-200 Wejherowo 

 

Nr konta parafii

67 1020 1912 0000 9102 0048 6837

 

 

Kontakt

tel.: 58 672 24 27

kom.: 601 644 063

(ks. Proboszcz – w pilnych sprawach)

fax.: 58 672 24 27

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro parafialne

poniedziałki, środy, piątki:

8.30 – 10.00 oraz 17.00 – 18.00