Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Jerozolima"

Najnowsze w galerii

Z potrzeby ludzkich serc oczekujących żywego spotkania, ze Zmartwychwstałym Chrystusem w Duchu Świętym powstała 30.12.1984 r. nasza wspólnota. Gromadzą się w niej osoby z wszystkich wejherowskich parafii. Pierwsze spotkania odbywały się w domach prywatnych osób, które stały się założycielami wspólnoty.

Dla zapewnienia właściwej drogi wspólnota odczuwała potrzebę opieki kapłana. Modlono się, by Duch Święty wskazał, kogo można o to poprosić. Okazało się, że chętnie podjął się tej służby śp. ks. Józef Fleming. Po nim opiekunami Grupy byli: ks. Mirosław Romanowski, Ks. Czesław Rajda, ks. Arkadiusz Warszyński i ks. Andrzej Popielarski.

Aktualnie Wspólnota liczy 15 osób. Spotykamy się regularnie w każdą środę po Mszy Św. wieczornej w salce parafialnej.

Staramy się realizować przesłanie wynikające ze Słów, które są niezawodnym budulcem wspólnoty. Tradycją stało się organizowanie przez nas spotkań opłatkowych i wielkopostnych dni skupienia, bierzemy udział w modlitwie wstawienniczej, w rekolekcjach letnich (obecnie w Jamnie), kontynuujemy modlitwę za Ojca Świetego, którą przed wielu laty ogłosił jako krucjatę miesięcznik „List”, odwiedzamy Dom Pomocy Społecznej, by modlić się z pensjonariuszami, którzy po części czują się naszą wspólnotą, spotykamy się także w Piaśnicy miejscu martyrologii z okresu II wojny światowej.

Stajemy do każdej służby, jaka zostaje nam wskazana. Bierzemy udział w spotkaniach Szkoły Animatora w Jastrzębiej Górze. Ostatnie dzieło to służba w czasie rekolekcji REO prowadzonych przez O. Michała Nowaka – franciszkanina w Gdyni.

Obecnie odpowiedzialnym za wspólnotę jest  Ks. Janusz Kowalski, którego katechezy pozwalają nam spojrzeć w głąb serca, by móc sobie odpowiedzieć na  pytanie, na jakim etapie odnowy życia duchowego się znajdujemy.

 

Strona internetowa Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Jerozolima" w Wejherowie

Dane parafii

Rzymskokatolicka parafia

pw. Trójcy Świętej

ul. Kościuszki 2

84-200 Wejherowo 

 

Nr konta parafii

67 1020 1912 0000 9102 0048 6837

 

 

Kontakt

tel.: 58 672 24 27

kom.: 601 644 063

(ks. Proboszcz – w pilnych sprawach)

fax.: 58 672 24 27

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro parafialne

poniedziałki, środy, piątki:

8.30 – 10.00 oraz 17.00 – 18.00