Transmisja na żywo

Transmisja na żywo z naszej parafii- kliknij tutaj

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki po Mszy św. o godz. 8.oo i o 17.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 18.00 z kazaniem pasyjnym - głosi ks. Paweł Rekolekcje w naszej parafii od Niedzieli Palmowej 2 kwietnia głosi o. Marek Pallotyn z Ząbek.
 2. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla inteligencji Wybrzeża prowadzonych przez ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Ich tematem przewodnim będzie Modlitwa Pańska. Plan: Niedziela Palmowa; Wielki Poniedziałek; Wtorek i Środa 19.30 - Msza św. z homilą .Po Mszy św. - nauka. : 2 kwietnia 2023 ; 19:30 Miejsce: Archikatedra w Oliwie | ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 5 Okazja do spowiedzi - każdego dnia rekolekcji od 19.00
 3. Zaproszenie na specjalny kurs kierowane jest do osób świeckich, które chcą fotografować i filmować celebracje liturgiczne w świątyniach na terenie archidiecezji gdańskiej. Zajęcia odbędą się w  dniach 13-14 marca 2023 r. (poniedziałek-wtorek), o godz. 19.30. Kościół NMP Królowej Polski | ul. Armii Krajowej 26 | Gdynia      Organizator: Archidiecezjalna Komisja Liturgiczna
 4. Zapowiedzi : Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Mateusz Przybyszewski ; kawaler , nasz parafianin i Agnieszka Dąbk panna z ul.  Rogaczewskiego
 5. pożegnaliśmy : śp. Edyta BRYLOWSKA l. 82; śp. Stanisław KALKOWSKI l.74 z ul. 12 Marca
 1. II Niedziela Wielkiego Postu " Ad Gentes".  Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ogólnopolskazbiórka pienięzna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
 2. Wczoraj Rycerze Kolumba pakowali 24 t pomocy humanitarnej dla Ukrainy. To już trzecia taka akcja. Dziękujemy za użyczenie sali w Dąbrówce, organizatorom, wolontariuszom i młodzieży ze szkoły w Gowinie za skuteczną pomoc. Bóg zapłać. Dzielmy się chlebem, dzielmy się sercem i pamietajmy w modlitwach....
 3. W środę, 8 marca, dzień modlitw za kobiety. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a wszystkim kobietom, które tak pięknie wypełniają naszą świątynię,  życzymy  obfitości łas Boga i przemożnej opieki Matki Maryi.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyzowej w piątki po Mszy św. o godz. 8.oo i o 17.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 18.00 z kazaniem pasyjnym - głosi ks. Paweł rekolekcje od Niedzieli Palmowej 2 kwietnia głosi o. Marek Pallotyn z Ząbek 
 5. Zapowiedzi : Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Filip Stanisław Reszke nasz parafianin i Agnieszka Elżbieta Popławska z Gościcina.
 6. W sobotę 11 marca doroczna pielgrzymka maturzystów Archidiecezji Gdańskiej na Jasną Górę.
 7. Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Rumi zaprasza uczniów klas 8 i ich rodziców na Dzień drzwi Otwartych w sobotę 11 marca g. 10.oo - 12.oo Szkoła Podstawowa S. Zmartwychwstanek : Dzień Drzwi Otwartych 25 marca- niedziela g. 11.oo - 14.oo
 8. Pożegnaliśmy w tygodniu: 
   + Leokadia MACHOLL l. 90 z ul. Kochanowskiego; + Piotr LISOWSKI l. 45 Szkocja; + Maria KUPTZ l. 78; + Edyta BRYLOWSKA l. 83 pogrzeb we wtorek i
+ Stanisław KALKOWSKI l. 74 z 12 Marca pogrzeb w środę Wieczny odpoczynek....
 1. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przeżywamy go  pod hasłem: Ku trzeźwości z Kościołem. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za osoby uzależnione oraz do podejmowania, w czasie Wielkiego Postu, abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie w trzeźwości jest nie tylko możliwe, ale też piękniejsze.
 2. Dzisiejsze spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w kościele po mszy o 11:15.
 3. W środę, 22 lutego przypada Popielec. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Polega on na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu tylko jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje osoby pomiędzy 18-tym, a 60-tym rokiem życia. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14-go roku życia aż do śmierci.
 4. Msze św. na rozpoczęcie Wielkiego Postu, z obrzędem posypania głów popiołem, zostaną odprawione o godz. 7.00  8.00 i 17.30. Zachęcamy do udziału w tej Liturgii dorosłych, młodzież i dzieci. Przyjmując na nasze głowy popiół, zechciejmy wyrazić gotowość do nawrócenia, poprzez stosowanie praktyk wielkopostnych: modlitwę, jałmużnę i post.
 5. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w niedziele o godz. 18.00. W związku z tym nie będzie homilii na wieczornej Mszy świętej. Zastąpi ją chwila milczenia. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 03.03 o godz. 19.00 w parafii pw. Św. Leona.
 7. Pożegnaliśmy: Śp. Emanuela Łubańska; Śp. Jerzy Drewa. Wieczny odpoczynek…..
1. I Niedziela Wielkiego Postu jest poczatkiem czcigodnego dorocznego obchodu wielkopostnego. Modlitwa , post, jałmużna - trzy filary, na które w tym czasie zwracamy w kościele szczególną uwagę.
 
2. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyzowej w piątki po Mszy św. o godz. 8.oo   i o godz.  17.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 18.00 z kazaniem pasyjnym, ktore głosi ks. Paweł. Rekolekcje od Niedzieli Palmowej 2 kwietnia głosi o. Marek Pallotyn z Ząbek
 
3. Wystawa Żołnierze Wyklęci w Auli JPII przy naszej parafii czynna do 15 marca w pon., wt. i pt w godz. 10.oo - 12.oo. Inne terminy można uzgadniać z  wejherowską Wspólnotą Pokoleń - Solidarność, organizatorami wystawy. Zapraszamy.
 
4. Narodowy Dzień  Pamięci Żolnierzy Wyklętych 1 marca. Tego dnia o 14.oo, na Placu J. Wejhera  złożenie kwiatów pod tablicą pamięci.
 
5. Dni Eucharystyczne I czwartek zapraszamy na Mszę św. Rycerzy Kolumba, modląc się o powołania i za powołanych; I piatek dzień spowiedzi od 16.oo i codziennie 15 min. przed każdą Msza św. Po Koronce wystawienie N.Sakramentu i adoracja. I sobota : zapraszamy na Mszą św. o godz. 8.oo w intencji wynagrodzenia za bluźnierstwa Niepokalanemu Sercu NMP
 
 6. Pożegnaliśmy w tygodniu : + Andrzej HEBEL l. 61 z ul. Judyckiego Wieczny odpoczynek...
 
7. Zapowiedzi: Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Filip Stanisław Reszke nasz parafianin i Agnieszka Elżbieta Popławska z Gościcina.
 1. Z okazji Światowego Dnia Chorego, który obchodziliśmy wczoraj we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, życzymy dużo uśmiechu, cierpliwości w pokonywaniu swojej choroby. Optymizmu, nadziei oraz wewnętrznej pogody ducha.
 2. Dziękujemy Dzieciom i Młodzieży ze szkolnego Koła Caritas przy Społecznej Szkole Podstawowej w Karczemkach, oraz P. Magdzie - katechetce. To już kolejny raz przygotowano w naszej, parafii tym razem dla chorych, słodki upominek Bóg zapłać za wsparcie naszych duszpasterskich inicjatyw.
 3. We wtorek w liturgii Kościoła wspominamy św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Za Unię też trzeba się modlić.
 4. 14. lutego, przypadają tzw. " Walentynki" we wspomnienie św. Walentego, kapłana i męczennika. Patrona zakochanych, wszystkich cierpiących na epilepsję i choroby psychiczne. Prośmy szczególnie o budowanie wśród nas prawdziwej chrześcijańskiej miłości  oraz o jego wstawiennictwo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżonków i narzeczonych.
 5. W związku z trzęsieniem ziemi, które w ostatnich dniach miało miejsce w Turcji i Syrii,  Ksiądz Arcybiskup - w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP – zarządził w dzisiejszą niedzielę zbiórkę ofiar pieniężnych we wszystkich kościołach Archidiecezji Gdańskiej na rzecz poszkodowanych w tej tragedii. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się  56. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ    NARODU. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem   uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
 7. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 11 do 19 kwietnia. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje u ks. Piotr. 
 8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 03.03 o godz. 19.00 w parafii pw. Św. Leona.
 9. Pożegnaliśmy: Śp. Henryk Kujawa l. 78 z ul. Judyckiego; Śp. Arkadiusz Maciejewski z Sopieszyna. Wieczny odpoczynek…..

Dane parafii

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Trójcy Świętej

ul. Kościuszki 2

84-200 Wejherowo

Nr konta parafii: 67 1020 1912 0000 9102 0048 6837 

tel.: 58 672 24 27

kom.: 601 644 063

(ks. Proboszcz – w pilnych sprawach)

fax.: 58 672 24 27

e-mail: trojcaw@diecezjagdansk.pl 

Biuro parafialne

wtorki i czwartki:

16:30 - 17:30

soboty:

9:00 - 10:00