1. Dzisiaj, już po raz 19., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną młodzież. Przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

2. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Dzisiaj wspominamy Maryję z Fatimy, która zachęca do odmawiania różańca. Zapraszamy na nabożeństwa codziennie w dni powszednie na godz. 18:00, zaś w niedzielę po Mszą św. o godz. 9:30.

3. W poniedziałek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.

 4. Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka zaprasza na Msze Świętą dla osieroconych rodzin z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Utraconego, która odbędzie się w sobotę 19 października 2019 roku o godzinie 15.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance. Podczas Mszy świętej odczytane zostaną imiona i nazwiska zmarłych dzieci. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko (dzieci) znalazło się na odczytywanej liście, prosimy o przybycie do kościoła kilkanaście minut przed Eucharystią, aby podać imiona dzieci. Po Mszy odbędzie się "chrzest pragnienia". Każdy rodzic może przynieść swoją świecę do tego obrzędu.

5. Siostry miłosierdzia z Kartuz zapraszają młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej wzwyż na rekolekcje w Ostrzycach w terminie 15-17.11.br. Można zapisać się w zakrystii.

6. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek Świąta Teresa od Jezusa, w środę św. Jadwiga Śląska, w czwartek Święty Ignacy Antiocheński, w piątek Św. Łukasz Ewangelista a w sobotę bł. ks. Jerzy Popiełuszko

7.W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli:

Śp. Przemysław Uzdrowski l.57

Śp. Marian Lewandowski l. 90

1. W Piątek 27 września, w liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo, swoje święto patronalne obchodzą, mieszkające i posługujące na terenie naszej parafii, Siostry Miłosierdzia – zwane popularnie Siostrami Szarytkami. Wdzięczni za ich obecność, modlitwę i posługę, zechciejmy otoczyć je szczególną modlitwą w tym właśnie dniu.

2. Żywy Różaniec zaprasza na wyjazd do parku wodnego Nowęcin k/Łeby 28 września. Wyjazd o godzinie 8.00. Wpisowe na autobus 20zł bilet wstępu 45zł. Zapisy w zakrystii.

3.Firma OPTO-MARZENIE prosiła o przekazanie ogłoszenia o bezpłatnym badaniu wad wzroku w przychodni na ul Bukowej dnia 2 października w godzinach od 15 do 17.

4. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze.

5. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli:

Śp. Lidia Klawikowska l. 94

Śp. Regina Hebel l.91

Śp. Kazimierz Gustowski l. 79

Śp. Irena Kwiatkowska l. 76

 1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami z naszej parafii, którzy dzisiaj wracają ze Swarzewa z sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza.
 2. Witamy w naszej parafii kl. Dawida Kas. Kleryk będzie odbywał u nas miesięczną praktykę. Życzymy aby czas spędzony w naszej parafii obfitował w wiele łask Bożych.
 3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie w niedzielę 15 września po Mszy Świętej o godzinie o godz. 12.30 w auli Jana Pawła II
 4. W sobotę, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się,
  że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła, okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zachęcamy do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej.                                                                                                                          
 5. Jako parafia włączamy się w ogólnopolską akcję POLSKA POD KRZYŻEM, modlitwę rozpoczniemy w sobotę 14 września o godzinie 14.00 pod krzyżem przy kościele oraz zakończymy koronką do Bożego miłosierdzia. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 6. Zapraszamy również na zawierzenie szkół Matce Bożej Wejherowskiej w następną niedziele. O godzinie 9.00 z klasztoru wyruszy procesja z Najświętszym sakramentem na kalwarie. O godzinie 10.00 Msza Święta w kościele Trzech Krzyży
 7. Zapraszamy wszystkich chłopców w wieku od 2 klasy szkoły podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami w sobotę 14 września o godz. 10.00 do Auli Jana Pawła II.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

Kazimierz Starba l.71

Renata Klawikowska l. 73

Grażyna Zalińska l.62

Radosław Mielewczyk l. 37

 1. Dziś w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
 2. We wtorek wspomnienie 80 rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Oraz o światowym dniu Sybiraka.
 3. W Środę obchodzimy święto Świętego Stanisława Kostki patrona dzieci, młodzieży i Polski. Zapraszamy na Mszę wieczorną po której odbędzie się nabożeństwo przy relikwiach św. patrona.
 4. Zapraszamy kandydatów na ministrantów. Spotkanie w sobotę o godz. 10.00. W auli Jana Pawła II.
 5. W sobotę obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
 6. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w niedziele po Mszy Świętej o godź. 12.30
 7. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Śp. Lidia Klawikowska l.94, Śp. Mieczysław Szymierowski l.61, Śp. Jadwiga Tandek l. 72, Śp. Władysław Czoska l.80

1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy miesiąc sierpień. To dla nas szczególny czas, na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej.

W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski setki pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

Włączmy się również w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2. W Czwartek, 1 sierpnia, przypada 75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego, które było wielkim zrywem Polaków w walce o honor i niepodległość. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Bohaterach Narodowych.

To także, pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej. Tę szczególną intencję będziemy powierzać Bogu w czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Na wieczorną Mszę świętą zapraszamy Rycerzy Kolumba.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Sakrament pokuty i pojednania będziemy sprawować w Kolegiacie od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza święta, w której polecimy dobremu Bogu parafian zmarłych w miesiącu lipcu.

5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 uczcimy Matkę Najświętszą śpiewem Godzinek o Jej Niepokalanym Poczęciu.  

Dane parafii

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Trójcy Świętej

ul. Kościuszki 2

84-200 Wejherowo

Nr konta parafii: 67 1020 1912 0000 9102 0048 6837 

tel.: 58 672 24 27

kom.: 601 644 063

(ks. Proboszcz – w pilnych sprawach)

fax.: 58 672 24 27

e-mail: trojcaw@diecezjagdansk.pl 

Biuro parafialne

poniedziałki, środy, piątki:

8.30 – 10.00 oraz 17.00 – 18.00

biuro nieczynne w każdy pierwszy piątek miesiąca