Transmisja na żywo

Transmisja na żywo z naszej parafii- kliknij tutaj

1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Światowy Dzień Młodzieży w Diecezjach  zwoływany na życzenie papieża Franciszka zapraszamy do oliwskiej archikatedry na godzinę 16.00 Patronalne święto Gdańskiego Seminarium Duchownego ; odpust w wejherowskiej parafii pod tym wezwaniem.
 
2. Można uzyskać odpust zupełny : przy spełnieniu zwykłych warunków udziela się wiernemu, który publicznie odmówi " Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi"  w naszej parafii po każdej Mszy św.
 
3. Siostry betlejemitki z Grabowca zapraszają na coroczną wystawę i sprzedaż rzemiosła. Poza woskowymi świecami i monastycznymi dewocjonaliami, będzie można nabyć świąteczne wypieki oraz miody z klasztornej pasieki. Przez cały dzień trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Zapraszamy  ?  między 9.30 a 17.00.
 
4. Zapraszamy na doroczne nieszpory rozpoczynające adwent.  Celebracja odbędzie się w katedrze, w sobotę, 2 grudnia,
o godz. 19.30. Przewodniczyć jej będzie abp Tadeusz Wojda. 
 
5. Metropolita Gdański zaprasza do udziału w uroczystej Mszy św., podczas której zostaną posłani do posługi w parafiach świeccy katechiści, którzy ukończyli formację w archidiecezjalnej Szkole Katechistów. Zadaniem katechistów jest wspieranie duszpasterzy w ożywianiu życia religijnego w swoich parafiach poprzez prowadzenie spotkań modlitewnych, katechez dla dorosłych, przygotowania do sakramentów, itp. Eucharystia zakończy się obrzędem odprowadzenia do drzwi katedry relikwii św. Wojciecha, które wyruszą w roczną pielgrzymkę po wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Celebracja będzie miała miejsce już za tydzień - w pierwszą niedzielę adwentu, 3 grudnia, o 10.00
 
6.  Przyszła niedziela należy do Gdańskiego Seminarium Duchownego. Kolekta przeznaczona na ten cel. Będzie można nabyć kalendarze seminaryjne
i czasopismo Nowelle Olivarum. Gościć będziemy kleryka Michała.
 
7.  Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek 18.00 w kościele. Prosimy o dostarczenie deklaracji!
 
8. Powiecone opłatki na stół wigilijny będą rozprowdzać Rycerze Kolumba1. Prosimy o życzliwe przyjęcie. Opłatki też dostępne w biurze parafialnym.
 
9. Chorych z posługą odwiedzimy w I sobotę 2. grudnia od godz. 9.oo. Biuro nie będzie czynne
 
10. W tym tygodniu zmarli : śp. Irena SYCHOWSKA l. 76 z ul. Staromłyńskiej ;+ Genowefa ENGLERT l. 90 z Pl. J. Wejhera; + Janina SZYPCIO l.86 Msza św. za zmarłych w m-cu listopadzie w I pt. 1. grudnia o godz. 17.30         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

1. Dzisiaj VII Światowy Dzień Ubogich. Orędzie Pp. Franciszka. Czynimy refleksję dotyczącą obecności ubogich wokół nas i zachęcamy do konkretnych działań miłosierdzia.

2. Również Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach wypadków Drogowych. 

3. We wtorek św. Tarsycjusza patrona Liturgicznej Śłużby Ółtarza. Ks. Proboszcz zaprasza po wieczornej Mszy św. do wspólnoty plebańskiego stołu.

4. W środę Dzień Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W modlitwie pamiętajmy o P. organiście i o wszystkich, którzy troszczą się o śpiew liturgiczny w naszej parafii.

5. W sobotę Dzień Kolejarza - wspomnienia św.Katarzyny Aleksandryjskiej.

6. Również Ogólnowiatowy dzień pamięci ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie. Modlimy się w intencji zmarłych w wyniku represji stalinowskich.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Światowy Dzień Młodzieży w diecezji, patronalne święto Gdańskiego Seminarium Duchownego, odpust w wejherowskiej parafii pod tym wezwaniem.

8. Można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu zwykłych warunków udziela się wiernemu, który publicznie odmówi " Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego
Chrystusowi Królowi" w naszej parafii po każdej Mszy św.

9. W tym tygodniu zmarła śp. Irena SYCHOWSKA l. 76 z ul. Staromłyńskiej:
poigrzeb w czwartek o godz. 9.oo
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

1. Zachęcamy wiernych do modlitw za zmarłych i przypominamy o odpuście: Odpustu zupełnego udziela się wiernym, którzy przy spełnieniu zwykłych warunków, celem okazania pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym w poszczególnych dniach od 1 do 8 listopada poboźnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych.

2. Dzisiaj suma odpustowa w parafii św. Karola Boromeusza o godz. 12.30.

3. W czwartek 9.listopada w wejherowskiej Kolegiacie Msza św. dziękczynna w 40. rocznicę Elektrowni Wodnej Żarnowiec pod przewodnictwem J..E.Ks. Bpa Wiesława SZLACHETKI o godz. 12.00. W imieniu p. dyr. Piotra Księżka - Zapraszamy!

4. W piątek wspominamy św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła - odpust w sąsiedniej parafii.

5. Sobota NARADOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Polaku wywieś flagę. 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
84. r. narodzin dla nieba bł. S. Alicji Kotowskiej i towarzyszy (11.11.1939). Jak zawsze zapraszamy na Mszę św. " ZA OJCZYZNĘ " 11.11. o godz. 11.oo.

6. W przyszą niedzielę DZIEŃ SOLIDARNOŚCI z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM - zbiórka do puszek.

7. Pożegnaliśmy śp. Hubert Jankowski l. 79 z ul. Kochanowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

1.  Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary do puszek na ten cel przeznaczone.
 
2. Za tydzień przeżywać będziemy VII Światowy Dzień Ubogich. Zachęcamy do podejmowania konkretnych dzieł i działań rozbudzających wyobraźnię miłosierdzia.
Jest to też Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Orędzie p. Franciszka dotyczące refleksji nad obecnością ubogich wokół nas...
 
3. W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Módlmy się nieustannie za naszą Ojczyznę, Litwinów i Litwę.
 
4. W sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Przypomninajmy wciąż sobie fundamenty naszych chrześcijańskich wartości. 
 
5. zapowiedzi przedślubne:
Agata Synoradzka nasza parafianka i Krystian Klewer Gdańsk 1.
 
6. Pożegnaliśmy śp.: +Andrzej Bianga l. 65 DPS; + Helena Milewska - Eckhard l. 93; + Jerzy Gawłowski l. 74 z ul. 12 Marca - pogrzeb w pon. godz. 9.00
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe, dziękując za cały miesiąc modlitwy we wspólnocie Kościoła. " Maryjo zwycięzyłaś, Maryjo zwyciężaj "

2. W środę, 1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. o godzinie: 6:30, 8:00, 9:00 (Sopieszyno), 9:30, 11:15, 14.00 na cmentarzu parafialnym i o 18.30. Tradycyjna procesja wyruszy od bramy cmetarnej o godzinie 13.30. Tego dnia nie będzie Eucharystii w kaplicy cmentarnej o 10.00 i w Farze o 12.30.

3. 2 Listopada wspominamy naszych wiernych zmarłych ,,Dzień Zaduszny". W tym dniu msza św. o godzinie 7.00, 8.00, 10.00 (w kaplicy cmentarnej) oraz o 16.00 na starym cmentarzu w intencji Ojca Świętego i o 17.30. Wypominki za zmarłych połączone z modlitwą różańcową od 2 do 8 listopada, w dzień powszedni o godz. 17.00 , natomiast w niedziele po mszy o 9.30.

4. Odpustu zupełnego udziela się wiernym, którzy przy spełnieniu zwykłych warunków, celem okazania pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym w poszczególnych dniach od 1 do 8 listopada poboźnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych.

5. Wypominki można składać w biurze parafialnym i zakrystii.

6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 4.11. od godz. 9.oo

7. W tym tygodniu w sobotę Św. Karola Boromeusza, biskupa. odpust parafialny w parafii pw. Patrona chrztu - św. Jana Pawła II

8. w tygodniu pożegnaliśmy śp. : + Edward OLSZEWSKI l. 72 z ul. Kochanowskiego; + Władysław ZIEMANN l. 89 z ul. 12 Marca;
+ Jarosław PAWELCZYK l. 57 z ul. Polnej
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Dane parafii

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Trójcy Świętej

ul. Kościuszki 2

84-200 Wejherowo

Nr konta parafii: 67 1020 1912 0000 9102 0048 6837 

tel.: 58 672 24 27

kom.: 601 644 063

(ks. Proboszcz – w pilnych sprawach)

fax.: 58 672 24 27

e-mail: trojcaw@diecezjagdansk.pl 

Biuro parafialne

wtorki i czwartki:

16:00 - 17:30

soboty:

9:00 - 10:00