1. Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. Liturgia słowa przypomniała nam dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W misterium paschalne Chrystusa włącza nas sakrament chrztu św., który zobowiązuje nas do zachowywania przykazań Bożych.

2. Dziś przypada Dzień Kobiet. W modlitwie wiernych poleciliśmy je Panu Bogu, a po zakończeniu Mszy Świętej postarajmy się, by był to dzień pełen radości i miłości.

3. Wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę w piątek 13.03 o godz.22.15 spod kościoła.

4. W przyszłą sobotę z racji pielgrzymki nie będzie katechezy dla dorosłych.

5. W sobotę podczas wieczornej Mszy św. rozpoczniemy nowennę do Ducha św. przed sakramentem bierzmowania, który w naszej parafii będzie udzielony 23 marca.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz.18.00 i Drodze Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz.8.00 i o godz.18.00.

7. Zespół Parafialny Caritas przypomina osobom, a szczególnie rodzinom wielodzietnym potrzebującym pomocy o zgłoszenie się do biura Caritas i wypełnienie wniosku o pomoc w terminie do 10 marca br. Informujemy również o możliwości odebrania skarbonek wielkopostnych.

8. Trwają prace przy nowej kamiennej posadzce w naszym kościele. Dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość i wsparcie tego dzieła. Bóg zapłać.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Bernard Doppke, l.75 z Sopieszyna oraz + Gabriela Bławat, l.57 z ul. Judyckiego, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz.10.15. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

10. W tym tygodniu rozpoczeto budowę kościoła pw. Św. Karola Boromeusza chcestnego patrona Św. Jana Pawła II. W 2016 r. obchodzimy 1050-lecie Chrztu Polski. Kościół ten jest wotum dziękczynnym Wejherowa za dar Papieża Polaka. Budowany jest na terenie, który ofiarowala Nasza Parafia. My również przygotowujemy się na jubileusz chrztu. W 2016 roku ustawimy odrestaurowaną starą chrzcielnicę. Zwiastunem jest obraz Chrztu Pana Jezusa przez Jana Chrzciciela w Jordanie juz odrestaurowany, w nowej ramie w prezbiterium Kolegiaty.