1. vnwpDziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela.
 2. Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz uczennicy I L.O. w Wejherowie, która w zeszłym roku straciła w wypadku rękę. Zbieramy na protezę (260 tys. zł) solidaryzując się z wszystkimi, którzy uczestniczą w tej akcji. Bóg zapłać.
 3. W poniedziałek w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać uroczystość  przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przez 36 młodych parafian, których polecamy modlitwom. Msza św. wieczorna rozpocznie się wyjątkowo o godz.18.00.
 4.  W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które w środę pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 i o godz.18.30, kiedy to będzie można złożyć przyrzeczenia adopcyjne. Diecezjalne obchody tego święta odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie o godz.18.00
 5. W środę również przypada dzień urodzin naszego Ks. Proboszcza. Życząc wiele sił i potrzebnych łask w  wypełnianiu Bożego powołania polecamy Czcigodnego Jubilata modlitwom parafian.
 6.  W czwartek – Dzień Modlitw za Więźniów z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Dobrego Łotra.
 7.  W piątek zapraszamy na drogę krzyżową po Mszy św. o godz.8.00 i o godz.18.00, a dziś i w przyszłą niedzielę na gorzkie żale o godz.18.00.
 8. W sobotę po Koronce do Miłosierdzia Bożego zapraszamy na kolejną katechezę dla poświęconą tym razem Kościołowi Polskokatolickiemu.
 9. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej rozpoczniemy w naszej parafii czas rekolekcji wielkopostnych, które głosić nam będzie  ojciec duchowny gdańskiego seminarium – ks. Krzysztof Mudlaff. Poświęcenie palm na każdej Mszy św..
 10. W Niedzielę Palmową o godz.10.00 spod Bramy Oliwskiej wyruszy Triumfalny Orszak przygotowany jak co roku przez Misterników Kaszubskich, który dotrze do Kolegiaty na Mszę św. o godz.11.15.
 11.  Niedziela Palmowa to również Światowy Dzień Młodych. Z tej okazji Wspólnota Młodzieżowa naszej parafii zaprasza na misterium wielkopostne o godz.12.30.
 12.  Rozpoczął się już czas spowiedzi wielkopostnych w naszym dekanacie. W naszej parafii spowiedź święta tradycyjnie podczas rekolekcji we wtorek Wielkiego Tygodnia.
 13. Parafialny Zespół Caritas informuje, że osoby które złożyły nowe wnioski o pomoc zapraszamy 24 marca po odbiór żywności z akcji „Tak pomagam” przeprowadzonej w sklepie Biedronka w godzinach otwarcia biura. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie i udzieloną nam pomoc. Informujemy również, że w Niedzielę Palmową będzie można nabyć palmy przed każdą Mszą.