1. Jutro przypada dzień urodzin (1945) Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy w modlitwie.
  2. We wtorek święto Rocznicy poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku – Oliwie. Archikatedrę Oliwską konsekrował Bp włocławski Hieronim Rozrażewski 14 sierpnia 1594.
  3. 15 sierpnia – środa – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. jak w niedziele a wieczorna tylko o 18.30. Tego dnia sprawuje się obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów. Parafialny Zespół Caritas w tym roku nie będzie rozprowadzał wiązanek. Przepraszamy. Prosimy o rodzinne zaangażowanie w przygotowanie bukietów.
  4. 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Obchody 98. Rocznicy „ Cudu nad Wisłą” – Bitwy Warszawskiej. Odpust u OO. Franciszkanów i parafialny w Bolszewie. Suma g.13.00
  5. W czwartek wspomnienie Św. Rocha. Chcemy przybliżyć tę postać świętego, który jest obecny w naszej świątyni w figurze w bocznym wejściu od plebanii.
  6. W piątek wspomnienie Św. Jacka a w sobotę (18-19) Ogólnopolska Pielgrzymka Elektryków, Energetyków i Elektroników na Jasną Górę.
  7. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej – rekrutacja. Zainteresowanych odsyłamy do gabloty w kościele lub biura parafialnego.
  8. Wszystkim, którzy w tych dniach obchodzą swoje urodziny, imieniny, rocznice i jubileusze sakramentu małżeństwa oraz drogim gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii najserdeczniejsze życzenia – obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej.

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: + Danuta Baranowska l.54; + Zofia Lehmann l. 66 z DPS; + Joanna Gruszka l.82 z ul. Kochanowskiego i + z Sopieszyna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.