1. Dzisiaj drugi raz obchodzimy w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Nawiązując do tegorocznego hasła: „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” Ojciec Święty Franciszek podkreśla, że Bóg wysłuchuje ubogich, wszystkich poniżonych i nikt nie może czuć się wyłączony z Jego miłości. Caritas Archidiecezji Gdańskiej zaprasza zarówno do refleksji dot. obecności ubogich wokół nas, ale i konkretnych działań. Jednym z nich jest akcja: „Karta Miłosierdzia”. Przy wyjściu z kościoła można zabrać karteczkę z wypisanymi uczynkami co konkretnego możemy zrobić dla osoby ubogiej. Zachęcamy do podjęcia w ten dzień konkretnego uczynku miłosierdzia.
  2. (Witamy ) Na Mszy Św. o godz. 12.30 zaśpiewa Chór Szkoły Wyższej Gospodarstwa Wiejskiego pod dyrekcją prof. Michała Dąbrowskiego, też organisty w Świętym Krzyżu w Warszawie.
  3. We środę, 21 listopada, Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. To liturgiczne wspomnienie jest okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
  4. W czwartek 22 listopada obchodzimy wspomnienie św. Cecylii - dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, muzyków i organistów. Pragniemy podziękować naszemu Organiście – p. Piotrowi Janickiemu za grę i śpiew, którym pomaga nam owocniej przeżyć liturgię oraz cierpliwą i trudną pracę, jaką wykonuje przy renowacji naszych kościelnych organów. Dziękujemy także naszym Parafianom za coraz większe zaangażowanie w śpiew. Życzenia opieki św. Patronki składamy też wszystkim chórom wejherowskim.
  5. Zapraszamy Rodziców dzieci komunijnych na Mszę św., podczas której odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństwa. Eucharystia rozpocznie się w piątek 23.11.br. o godz. 18:30. Na ławkach rozłożyliśmy kolejne 10 książeczek i bardzo prosimy by je pozostawić w kościele.
  6. W przyszłą niedzielę, 25 listopada, uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość odpustową przeżywa parafia Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej.
  7. Niedziela Chrystusa Króla jest patronalnym świętem Gdańskiego Seminarium Duchownego. W związku z tym naszą modlitwą otoczymy ten szczególny dom formacyjny naszej Archidiecezji. Do naszej wspólnoty parafialnej przybędzie wykładowca teologii duchowości w Seminarium - Ks. dr Łukasz Białk . Przez całą niedzielę głosić będzie okolicznościowe słowo Boże.Ofiary składane przez wiernych na tacę w przyszłą niedzielę były przeznaczone na potrzeby Gdańskiego Seminarium Duchownego. Za każą z nich już dzisiaj wyrażamy słowa wdzięczności.
  8. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł: śp. Mirosław Schmidt, l. 59 z ul. Cichej. Msza Św. pogrzebowa we wtorek o godz. 9.30.Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.