1. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w MSZACH ŚWIĘTYCH RORATNICH, które sprawujemy tradycyjnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.15. Przyjdźmy całymi rodzinami, by w blasku lampionów i świec rozbudzić nasze serca na przyjście Chrystusa. Msza święta roratnia jest poprzedzona śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 5.55.

 1. Zapraszamy na ŚRODOWE SPOTKANIA po wieczornej Mszy św., podczas których wysłuchamy krótkiej konferencji. Następnie do godziny 20:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i okazja do spowiedzi.

 1. Zbliża się CZAS WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – tzw. „Kolędy”. Przygotowaliśmy jej program, który jest dostępny na stronie internetowej i facebookowej naszej parafii oraz wywieszony na tablicy ogłoszeń.

 1. Nasza parafia organizuje PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ w dniach 16 – 22 marca 2019r. Szczegółowy plan wyjazdu jest dostępny na stronie internetowej parafii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Patrykiem.

 1. Informujemy, że POBŁOGOSŁAWIONY OPŁATEK na Święta Bożego Narodzenia można nabyć za dobrowolną ofiarą po Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Niech ten pobłogosławiony opłatek będzie znakiem łączności ze wspólnotą parafialną.

 1. Przy wyjściu z kościoła można również nabyć WIGILIJNE ŚWIECE CARITAS - w cenie: duża - 16 zł
  i mała - 6 zł. Razem ze świecami będzie można pobrać TUTKI MIŁOSIERDZIA, które po wypełnieniu prosimy dostarczyć do biura Caritas lub zakrystii. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji zbiórki żywności, a szczególnie zuchom z Jedenastej Wejherowskiej Gromady Zuchowej Hufiec - ZHP Wejherowo.

 1. Zapraszamy na koncert oratoryjno-kantatowy, który odbędzie się w naszej świątyni w przyszły poniedziałek 17 grudnia o godz. 19:00. Podczas koncertu zostanie wykonana kompozycja „OSIEM PIEŚNI Z KSIĘGI KOHELETA” Anny Rocławskiej-Musialczyk. Będzie to zarazem prawykonanie utworu. Wybrane do utworu fragmenty tekstów zostały przetłumaczone na język kaszubski i w tym języku będzie wykonywana kompozycja. To wydarzenie kulturalne jest również koncertem w ramach przewodu doktorskiego Tomasza Chyły, studenta z klasy dyrygentury prof. Marka Rocławskiego. Wykonawcami będą m.in. Chór Mieszany Cantores Veiherovienses, Zespół Wokalny Art’ n’ Voices oraz Kameralny Chór Żeński przy I LO im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie.

 1. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu. W tym tygodniu odeszli do wieczności
  śp. Roman Labudda, l.80 oraz śp. Stefania Lemke, l. 93. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….