1. Czas Adwentowego oczekiwania dobiega końca. Dziękujemy wszystkim za udział w środowych katechezach, w mszach świętych roratnich – szczególnie Rodzicom i ich dzieciom. Cieszymy się, że tak wiele osób skorzystało z Sakramentu Pokuty i pojednania.

 1. Jutro 24.12. br. w poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.

 1. Jutro przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja do pojednania i wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych czy w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd.

 2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. We wtorek w uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte będą sprawowane, jak w każą niedzielę, z wyjątkiem Mszy o godz. 6.30, której nie będzie. Tego dnia nie będziemy odmawiać w kościele Koronki do Miłosierdzia Bożego.

 1. W środę, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w liturgii Kościół czci św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze święte – jak w każdą niedzielę. Tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce.

 1. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta.
  W czwartek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.
  W piątek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

 1. Od czwartku, 27 grudnia rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Pragniemy zanieść do waszych domów Boże błogosławieństwo i wspólnie się pomodlić. W tym tygodniu odwiedziny duszpasterskie odbędą się według następującego planu:

- 27 grudnia 2018 czwartek – św. Jana (bez Orlexu), Abrahama;

- 28 grudnia 2018 piątek – św. Jana (Orlex A,B,C), Dąbrowskiego;

- 29 grudnia 2018 sobota – św. Jacka 1-24; 26ABCD do 38;

Tradycyjnie w Niedzielę, w Sylwestra i Nowy Rok nie kolędujemy!

Wizytę duszpasterska rozpoczynamy w dni powszednie od godz. 16.00, a w soboty od godz. 12.00. Informujemy także, iż biuro parafialne w czasie kolęd, a więc do 26 stycznia, będzie nieczynne
w godzinach wieczornych.

 1. Cały program WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ jest dostępny na stronie internetowej i facebookowej naszej parafii oraz wywieszony na tablicy ogłoszeń.

 1. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu. W tym tygodniu odszedł do wieczności
  śp. Bronisław Naczk - l. 84 z ul. Chopina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie….