Dzisiaj obchodzimy 99 ROCZNICĘ „ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM”, która wpisuje się w nasze obchody 100-lecia Niepodległości. Msza św. celebrowana przez J.E. Abp Sławoja Leszka Głódzia Metropolitę Gdańskiego - w intencji Ojczyzny i Ludzi Morza o godz. 10:00 w Puckiej Farze.

 

W poniedziałek 11 lutego obchodzimy Święto Matki Bożej z Lourdes, które łączymy z obchodami XXVII ŚWIATOWEGO DNIA CHORYCH. W naszym kościele Mszę świętą z udzieleniem sakramentu chorych będziemy sprawowali o godz. 8.30. Zapraszamy serdecznie wszystkich chorych i osoby starsze na tę wyjątkową Eucharystię, w której pragniemy modlić się z chorymi i za chorych. Pomórzmy naszym chorym i starszym w zorganizowaniu transportu, bo mogli osobiście spotkać się z Chrystusem na Mszy św. Archidiecezjalne Obchody Dnia Chorego w Katedrze Oliwskiej o godz. 10:00. 

O godz. 10.00 również Msza Św. za chorych w DPS na ul. Św. Jacka.

W kalendarzu liturgicznym obchodzimy następujące święta:

  • Poniedziałek 11 lutego – wspomnienie NMP z Lourdes
  • Czwartek 14 lutego – święto świętych Cyryla i Metodego

W czwartek również wspominamy Św. Walentego, kapłana i męczennika. Jego kult w pobożności ludowej sięga średniowiecza. Jest patronem zakochanych, chorych na nerwicę i padaczkę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie młodych, ale  i zatroskanych o swoje dzieci rodziców. Zakochanie nie może być li tylko zauroczaniem, a miłość - chorobą.

W naszym województwie rozpoczęliśmy ferie zimowe. Wszystkim dzieciom oraz nauczycielom, wychowawcom i katechetom życzymy dobrego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do szkoły.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Rektora Gdańskiego Seminarium Duchownego dra Krzysztofa Kinowskiego. Niedzielę powołaniową przeżywać będziemy pod hasłem: „Czas na wzrastanie”. Niech będzie to nasza wspólna refleksja i modlitwa za powołanych i o dobre i święte powołania do służby Bożej w Kościele, o którą prosimy.

Do wieczności w minionym tygodniu odeszli:  śp. Janusz NAGÓRSKI, l. 89; śp. Aleksander PAWELEC, l. 103;  śp. Henryk STOBBE, l. 75 z ul. Wałowej; śp. Lidia MIELKE, l. 75 z ul. Kochanowskiego, śp.Edmund GAJEWSKI l.84, śp. Władysława GRUŹDZIS l.86 z 12 Marca – pogrzeb w pon. O godz.10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.