1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

2.Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 6 marca, przypada ŚRODA POPIELCOWA. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą tego dnia sprawowane o godz. 7.00; 8.00; 9.30; 17.00 i 18.30. W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia nie będzie również Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

3.Pamiętajmy, że w POPIELEC OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki powinny zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.W PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 ofiarujemy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Na wieczorną Eucharystię zapraszamy wspólnotę Rycerzy Kolumba, którzy po Mszy świętej będą mieli spotkanie w plebanii.

5.W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. DROGA KRZYŻOWA będzie sprawowana w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00. GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM będą się odbywać w niedzielę o godz. 18.00. W związku z kazaniem pasyjnym głoszonym podczas Gorzkich Żali nie będzie homilii na wieczornej Mszy świętej w niedzielę. Zastąpi ją chwila milczenia.

6.Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo uprzejmie informuje, że W KAŻDY PIĄTEK WIELKIEGO POSTU 2019 ROKU po zakończeniu Drogi Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej, z inicjatywy Prezydenta Miasta Wejherowa podstawione zostaną autobusy wejherowskiej komunikacji miejskiej umożliwiające powrót do domów. Szczegółowy plan na tablicy ogłoszeń.

7.Trwa NABÓR DO SŁUŻBY LITURGICZNEJ. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w sobotę 2 marca o godz. 9:30.

8.Zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIE WADY WZROKU, które odbędzie się w środę 20 marca w godz. od 15:00 do 17:00 w NZOZ „Bukowa” (ul. Bukowa 2A).

9.Pomódlmy się za naszych zmarłych. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Sławomir DZIOBIAK, l. 66 z ul. Kochanowskiego (pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10:00). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.