1. DZISIEJSZA NIEDZIELA NAZYWANA AD GENTESjest dniem, w którym modlitwami oraz postem obejmujemy tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Wojciecha Kozłowicza misjonarza w Zambii.

 2.W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne :

     DROGA KRZYŻOWA w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00.

     GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w niedzielę o godz. 18.00. W związku z kazaniem pasyjnym podczas Gorzkich Żali nie będzie homilii na wieczornej Mszy świętej w niedzielę.  

 3.Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu MOŻNA UZYSKAĆ ODPUST ZUPEŁNYza:

  • udział w Drodze krzyżowej,
  • udział w każdą niedzielę w nabożeństwie Gorzkich Żali,

 4.We wtorek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA, Oblubieńca NMP. Choć nie jest to święto nakazane, zachęcamy Parafian do udziału tego dnia we Mszy św.

Jest to także doroczne święto Polskiego Rzemiosła. O godz. 16.00 zapraszamy na Mszę Św.
w intencji CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH MAŁYCH i ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW organizowaną przez Wejherowski Cech. Dziękujemy Starszemu Cechu p. Brunonowi Gajewskiemu za otwartość i wytrwałość, oraz wierność tradycji.

5.Parafialny Zespół Caritas zaprasza parafian do wzięcia udziału w akcji „Jałmużna Wielkopostna”. Jak w poprzednich latach SKARBONKI WIELKOPOSTNEbędzie można odebrać przy wyjściu lub w zakrystii, które przyniesiemy w Wielką Sobotę przy okazji święcenia pokarmów i zostawimy przy ołtarzu. Dochód ze skarbonek przeznaczony jest na działanie charytatywne naszego zespołu.

6.NABÓR DO SŁUŻBY LITURGICZNEJ. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę w sobotę 23 marca o godz. 9:30.

7.BEZPŁATNE BADANIE WADY WZROKU, środę 20 marca w godz. od 15:00 do 17:00 w NZOZ „Bukowa”

8.Zachęcamy do kupna czasopism katolickich w tym NAJNOWSZEGO NUMERU CZASOPISMA „GALILEA”, w którym znajdziemy m.in. opis biblijnego Jerycha. Można nabyć przy wyjściu z kościoła lub zakrystii.

9.Dziękujemy ks. Patrykowi za zorganizowanie pielgrzymki parafialnej do Ziemi Świętej. Wszyscy, którzy dotknęli Ziemi naszego Pana Jezusa, dotknięci przez Niego szczęśliwie powrócili. Ks. Patrykowi z okazji imienin życzymy Bożej radości i obfitości łask w ofiarnej służbie Kościołowi.

 

  1. 10. W tym tygodniu odeszły do wieczności : śp. Teresa WENTA, l. 91 oraz śp. Helena NASTAŁY, l. 94; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..