1.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. DROGA KRZYŻOWA w piątek
o godz. 8.30 oraz 18.00. GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w niedzielę o godz. 18.00.

2.Archidiecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych zaprasza wszystkie wspólnoty trzeźwościowe i osoby działające na polu trzeźwości i pracujące nad wyjściem z uzależnienia i współuzależnienia na DROGĘ KRZYŻOWĄ W INTENCJI TRZEŹWOŚCI. Sobota 6 kwietnia 2019 roku o godzinie 14.oo na Kalwarii Świętowojciechowej w Gdańsku.

3.Informujemy, że za dwa tygodnie odbędzie się EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWAz Jastrzębiej Góry na Hel. Dlaczego będzie ekstremalna? – ponieważ trasa będzie liczyła 49 km (w większości po piasku) – ponieważ to najdalej na północ wysunięta trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Polsce - ponieważ będzie odbywała się nocą – ponieważ podczas drogi będzie obowiązywała reguła milczenia – ponieważ uczestnicy wędrować będą samotnie. Droga Krzyżowa wyruszy 12 kwietnia 2019, z kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze po Mszy św. o godz. 20.00. Szczegóły na www.edk.popiasku.pl

4.W pierwszy czwartek miesiącabędziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Rycerzy Kolumba zapraszamy na wieczorną Mszę św.,  po której odbędzie się spotkanie w plebanii. Witamy w naszej Radzie 15708 dwóch nowych Rycerzy. Vivat Jesus!

 • 5.Pierwszy piątek miesiącajest dniem wynagradzania za grzechy, które ranią Najświętsze Serce Pana Jezusa. Sakrament pokuty i pojednania w kościele od godz. 16.00. O
 •  godz. 17.00 MSZA ŚWIĘTA ZA PARAFIAN, KTÓRZY ZMARLI W MARCU.  
 • Przypominamy również, że w pierwszy piątek miesiąca biuro parafialne jest nieczynne.  

  6.Z radością informujemy, że od wtorku KLERYK MARCIN NOWAK ZACZYNIE W NASZEJ PARAFII PRAKTYKĘ KATECHETYCZNĄ, podczas której będzie uczestniczył w życiu szkolnym i duszpasterskim naszej wspólnoty. Otoczmy go swoją modlitwą.

  7.W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy cześć Matce naszego Pana. Msza Św. o godz. 7.00 w intencji Apostolatu Maryjnego i Margaretek , osób które z nami i za nas się modlą. Po Mszy św. śpiewamy GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP. Tego też dnia księża odwiedzą swoich chorych z posługą sakramentalną.

  8. POLA NADZIEI NA POMORZU. Już w przyszłą niedzielę wspieramy ofiarą, już dziś modlitwą – pomorskie hospicja dla terminalnie chorych. Nie pozostańmy obojętni.

  9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Barbara ŚLADECKA, l. 88, śp. Bernadeta TREDER, l. 91, śp. Irena MASZOTA, l. 89 oraz śp. Dariusz SZYMAŃSKI, l. 56 (pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 9:30). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..