1.Od dzisiejszej niedzieli zachowujemy ZWYCZAJ ZASŁANIANIA KRZYŻY. W ten sposób nasze wielkopostne zamyślenie nabiera charakteru bardziej pasyjnego.Chcemy w większym skupieniu i ciszy trwać w jedności z cierpiącym Chrystusem.

2.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. DROGA KRZYŻOWA piątek o godz. 8.30 oraz 18.00. GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM niedziela o godz. 18.00.

3.Informujemy, że w dniu dzisiejszym PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS SPRZEDAJE BARANKI WIELKANOCNE z białej czekolady w cenie 4 zł. Jednocześnie w Ich imieniu dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę żywności. Żywność będzie wydawana osobom potrzebującym z naszej parafii 9 kwietnia.

4.W środę rozpoczynają się TRZYDNIOWE EGZAMINY przeprowadzane w ostatnim roku nauki w szkole gimnazjalnej. Polecamy w naszych modlitwach uczniów przystępujących do egzaminów i życzymy im światła Ducha Świętego.

5.PRZYSZŁA NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ (czyli Niedziela Palmowa), otwiera czas Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy świętej pobłogosławimy gałązki palmowe. Przed kościołem będzie można nabyć bukiety z palm przygotowane przez parafialna grupę Caritas. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc znajdującym się pod opieką Caritas.

6.Informujemy, że w tym roku UROCZYSTY WJAZD MISTERNIKÓW KASZUBSKICH nie odbędzie w naszej parafii. Główne uroczystości odbędą się w parafii św. Karola Boromeusza w Wejherowie pod przewodnictwem J.E. ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia.

7.W Niedzielę Palmową tradycyjnie rozpoczynamy WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Rekolekcjonisty i dla nas - o dary Ducha Świętego. W tym roku gościmy ks. Wojciecha Langowskiego – ojca duchownego w Gdańskim Seminarium Duchownym.

8.W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Dariusz SZYMAŃSKI, l. 56 z ul. Kościuszki , śp. Mariola KRAMPA, l. 59 z ul. 12 Marca ,śp. Marian KUBIAK l.63 Sopieszyno. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..