1.W naszej wspólnocie parafialnej tradycyjnie W WIELKIM TYGODNIU ROZPOCZYNAMY REKOLEKCJE, które w tym roku poprowadzi ks. Wojciech Langowski – ojciec duchowny Gdańskiego Seminarium Duchownego. NAUKI REKOLEKCYJNE będą  głoszone od poniedziałku do środy na Mszach świętych o godz. 8.00 i 18.30.

2.We wtorek SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA w godz.: 8.00-10.00 oraz 16.00-18.30.

3.Parafialny Zespół Caritas prowadzi dzisiaj sprzedaż BUKIETÓW Z PALM. Środki finansowe uzyskane w ten sposób będą wsparciem działalności prowadzonej przez Caritas.  

4.W WIELKI CZWARTEKwe wszystkich parafiach sprawowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 20.00. Po niej przeniesiemy Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do ołtarza adoracji, przy którym będziemy mogli czuwać do godz. 23.00.

5.W WIELKI PIĄTEK dzień męki i śmierci Chrystusa – zachowujemy post ścisły, czyli całkowite powstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Czuwanie przy ołtarzu adoracji odbywać się będzie od godz. 7.00 do 19.45. O godz. 9.00 – Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – pierwszy dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 20.00. Po niej czuwanie przy Jezusie Eucharystycznym wystawionym w Grobie Pańskim do 23.00.

6.WIELKA SOBOTAjest dniem ciszy i czuwania przy Jezusie Eucharystycznym wystawionym w Grobie Pańskim od godz. 7.00 do 19.45. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00 do 14.00, co 30 minut. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej, która jest szczytem Triduum Paschalnego, rozpocznie się o godz. 20.00. W jej trakcie odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne, dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

7.Organizowana jest przez naszą parafię jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy.Odpędzie się ona 11 maja. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Patryka. Liczba miejsc ograniczona.

8.Obowiązkowe spotkanie przed bierzmowaniem odbędzie się we wtorek o godz. 17.00.

9.Caritas Archidiecezji Gdańskiej organizuje jak co roku WYPOCZYNEK LETNI DLA DZIECI. Są to trzy turnusy w miejscowości Warzenko dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz dwa obozy wędrowne: jeden na Mazurach, a drugi w Tatrach dla dzieci starszych. Zgłoszenia dzieci z naszej parafii przyjmujemy w biurze parafialnego Zespołu Caritas do dnia 7 maja br. Ilość miejsc ograniczona.