1. Dziś NIEDZIELA BIBLIJNA i tym samym rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Wczytujmy się i rozważajmy słowo Boże pamiętając o stwierdzeniu św. Hieronima: „Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
  2. Dzisiaj także na wszystkich Mszach św.  przeżywamy PEREGRYNACJĘ RELIKWII BŁ. S. MARTY WIECKIEJ. Dziękujemy ks. misjonarzowi Krzysztofowi Wrześniakowi za wygłoszone Słowo i dzisiejszą obecność oraz Siostrom Szarytkom za tę cenną inicjatywę.
  3. W związku z dzisiejszą Peregrynacją można kupić CEGIEŁKĘ - DAR SERCA DLA MIESZKAŃCÓW DPS prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
  4. REMONT KAPLICY PRZYCMENTARNEJ DOBIEGA KOŃCA. Przypominamy, że od przyszłego tygodnia - Niedzielna Eucharystia w kaplicy w Sopieszynie została przesunięta na godz. 9:00.
  5. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE, codziennie o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości po Mszy Św. o godz. 9.30.
  6. Rocznicę I Komunii świętej będziemy w tym roku obchodzili w niedzielę 16 czerwca na Mszy świętej o godz. 9.30.
  7. W środę, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski.
  8. Organizowana jest przez naszą parafię jednodniowa PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY odbędzie się 11 maja. Zapisy w zakrystii lub bezpośrednio u ks. Patryka. Są ostatnie miejsca.
  9. Organizujemy również WYJAZD NA OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE MŁODYCH W LEDNICY,  w sobotę 2 czerwca. Koszt: 75 zł. Wyjazd o godz. 4:30, powrót następnego dnia ok. godz. 6:00. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra. Jutro kolejne ur. Ks. Piotra – rower w prezencie od Rady Parafialnej i współbraci.
  10. Parafialny Zespół Caritas przypomina rodzicom o możliwości zapisania na WYPOCZYNEK LETNI DLA DZIECI. Szczegóły w biurze Caritas. Zgłoszenia dzieci z naszej parafii przyjmujemy do dnia 7 maja br. Ilość miejsc ograniczona.
  11. Do renowacji oddaliśmy dwa XVIII w. obrazy : „ Ukrzyżowanie” i „ wieczerza w Emaus”. Koszt ok. 80 tys. zł. Po renowacji powrócą pod koniec roku. Wszystkim życzliwie wspierającym serdeczne „ Bóg zapłać”. Ze skarbonek wielkopostnych, wspierających działalność naszego Parafialnego Caritas, zebrano ponad 1050,- zł. Dziękujemy dzieciom i rodzicom .