1.wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

2.Codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

3.Dzisiaj w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ. Rozpoczynamy „Biały Tydzień”. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy codziennie o godz.18.30 na Mszę Św. wieczorną i nabożeństwo czerwcowe.

4.Również dzisiaj w Gdańsku odbędzie się X JUBILEUSZOWY MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINYW programie m.in.: koncert zespołów: TGD i Armii Dzieci oraz festyn dla najmłodszych. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 przed Kaplicą Królewską przy Bazylice Mariackiej.

5.W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA. Msze Święte w naszym kościele o zwykłej porze.

6.ROCZNICA I KOMUNII odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 11:15. Próba dla dzieci w czwartek o godz. 17:00. Po spotkaniu będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Prosimy, aby dzieci rocznicowe przyniosły na czwartek kartki z odprawionymi 9-cioma I-szymi Piątkami Miesiąca.

7.W środę wspominamy 108 BŁOGOSŁAWIONYCH MĘCZENNIKÓW II WOJNY ŚWIATOWEJa wśród nich Błogosławionych męczenników Kościoła Gdańskiego: księży Mariana Góreckiego, Bronisława Komorowskiego, Franciszka Rogaczewskiego i s. Alicję Kotowską.

8.W czwartek przypada ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA.\

9.W piątek przypada 49.r. święceń kapłańskich Ks. Abpa metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy w modlitwie.

10.Następna niedziela to ODPUST TRÓJCY ŚWIĘTEJ w naszej parafii. SUMĘ ODPUSTOWĄ o godz.12.30 będzie celebrował i homilię wygłosi Ks. Prał Henryk Kilaczyński – Prepozyt Kapituły Staroszkockiej W Gdańsku. Po Mszy św. o godz.12.30 odbędzie się uroczysta procesja z udziałem feretronów i pocztów sztandarowych i orkiestry naszej parafii.

11.MSZE ŚW. W JĘZYKU UKRAIŃSKIM, będą sprawowane w konwikcie parafii św. Leona - od tej niedzieli 9 czerwca o godz. 17:00.

12.Zapraszamy na KAPŁAŃSKIE UWIELBIENIE, które poprowadzą księża naszej Archidiecezji: parafia NMP Królowej Polski - dzisiaj na godz. 20.00.