1. Dzisiaj przeżywamy święto patronalne naszej parafii - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. To szczególna okazja, by wyrazić wdzięczność Wam wszystkim – naszym drogim parafianom – za duchowe i materialne budowanie wspólnoty parafialnej. Dziękujemy zespołowi „Sanctus” z Gdańska za oprawę muzyczną. Dziękujemy również naszemu tegorocznemu kaznodziei odpustowemu, ks. Henrykowi Kilaczyńskiemu, za wygłoszone słowo Boże, które pomaga nam głębiej przeżyć tę wyjątkową dla nas wszystkich niedzielę. Dziękujemy naszej orkiestrze z p. Zdzisławem Plichtą na czele i wszystkim współpracownikom: kapłanom, służbie lit., Rycerzom Kolumba, paniom : Jadwidze, Elżbiecie i Lubie…”Bóg zapłać”

2. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Z Jezusem Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Trasa procesji : Plac Jakuba Wejhera, Pucką, Wałową oraz Sobieskiego. Bardzo prosimy parafian o udekorowanie okien naszych domów nie tylko na trasie procesji, by w ten sposób wyrazić wiarę
w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, który przechodzi między nami, by nam hojnie błogosławić.

3. PROCESJA W DNIACH OKTAWY BOŻEGO CIAŁA codziennie po wieczornej Mszy świętej. Bądźmy w tych dniach na Eucharystii i procesji, by dać świadectwo, że kochamy naszego Boga i nie wstydzimy się przyznać do Niego przed ludźmi. Przy tej okazji informujemy, że w najbliższy piątek przypadający w oktawie Bożego Ciała, Ksiądz Arcybiskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

4. DZIEWCZYNKI, KTÓRE CHCIAŁYBY SYPAĆ KWIATY NA PROCESJI BOŻEGO CIAŁA I W DNIACH OKTAWY: próba kościołem w poniedziałek, wtorek i środa o godz. 18.00.

5. NABOŻEŃSTWA ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy świętej wieczornej.

6. MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO w środę, 19 czerwca o godz. 8.00. Niech nie zabraknie naszego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Zapraszamy dzieci, młodzież, wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz pracowników szkół. Będziemy prosić o szczęśliwe i bezpieczne przeżycie czasu wakacji i urlopów.

7. W Boże Ciało o godz. 18.00 na Stadionie w Rumi KONCERT UWIELBIENIA "BOGU - CHWAŁA!" Chcemy radośnie poprzez śpiew i modlitwę oddać Bogu chwałę. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego wydarzenia poprzez obecność i wspólną modlitwę!

8. ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI BIERZMOWANIA można odbierać w zakrystii.

9. NOWY ROK ZAJĘĆ W SZKOLE BIBLIJNEJ ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ, która została stworzona dla dorosłych, zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat Pisma Świętego. Pełny kurs trwa dwa lata. Zajęcia w Gdańsku lub w Gdyni. informacje na stronie www.szkolabiblijna.gda.pl , na plakatach.

10. Decyzją ks. Abp Sławoja Leszka Głódzia ks. Piotr Belecki został ustanowiony wikariuszem parafii Najświętszej Maryi Panny w Gdyni. Dziękujemy za ambitną posługę, zaangażowanie i piękną obecność . W związku z tym do pracy w naszej parafii został skierowany ks. Marek Górzyński, który rozpocznie swoją służbę od 1 lipca br.

11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Feliks LEMKA, l. 96 oraz śp. Dorota MACH, l. 49. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…