1. Witamy w naszej parafii wszystkich gości i osoby przebywające na wakacjach. Życzymy udanego czasu wypoczynku i dobrej pogody.
  2. W czwartek 11 lipca, przypada święto św. Benedykta, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
  3. W Sobotę przypada kolejny dzień fatimski. Wspominamy objawienie Maryjne z przesłaniem mówiącym o potrzebie nawracania się i odmawiania codziennie różańca. Niech i w naszych sercach wybrzmią te słowa Maryi.
  4. Przypominamy, że od dzisiaj NIEDZIELNA MSZA ŚWIĘTA WIECZORNA będzie sprawowana w lipcu i sierpniu o godz. 20.30. Wyjątek stanowi Uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia, gdzie mimo porządku niedzielnego, Msza św. wieczorna odbędzie się o 18.30.
  5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.
  6. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Leon Wierczyński l.81 oraz Bożena Rohde l.61 Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu