1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy miesiąc sierpień. To dla nas szczególny czas, na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej.

W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski setki pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

Włączmy się również w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

2. W Czwartek, 1 sierpnia, przypada 75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego, które było wielkim zrywem Polaków w walce o honor i niepodległość. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Bohaterach Narodowych.

To także, pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej. Tę szczególną intencję będziemy powierzać Bogu w czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Na wieczorną Mszę świętą zapraszamy Rycerzy Kolumba.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. Sakrament pokuty i pojednania będziemy sprawować w Kolegiacie od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza święta, w której polecimy dobremu Bogu parafian zmarłych w miesiącu lipcu.

5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 uczcimy Matkę Najświętszą śpiewem Godzinek o Jej Niepokalanym Poczęciu.