1. Dzisiaj, już po raz 19., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną młodzież. Przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

2. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Dzisiaj wspominamy Maryję z Fatimy, która zachęca do odmawiania różańca. Zapraszamy na nabożeństwa codziennie w dni powszednie na godz. 18:00, zaś w niedzielę po Mszą św. o godz. 9:30.

3. W poniedziałek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.

 4. Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka zaprasza na Msze Świętą dla osieroconych rodzin z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Utraconego, która odbędzie się w sobotę 19 października 2019 roku o godzinie 15.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance. Podczas Mszy świętej odczytane zostaną imiona i nazwiska zmarłych dzieci. Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko (dzieci) znalazło się na odczytywanej liście, prosimy o przybycie do kościoła kilkanaście minut przed Eucharystią, aby podać imiona dzieci. Po Mszy odbędzie się "chrzest pragnienia". Każdy rodzic może przynieść swoją świecę do tego obrzędu.

5. Siostry miłosierdzia z Kartuz zapraszają młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej wzwyż na rekolekcje w Ostrzycach w terminie 15-17.11.br. Można zapisać się w zakrystii.

6. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek Świąta Teresa od Jezusa, w środę św. Jadwiga Śląska, w czwartek Święty Ignacy Antiocheński, w piątek Św. Łukasz Ewangelista a w sobotę bł. ks. Jerzy Popiełuszko

7.W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli:

Śp. Przemysław Uzdrowski l.57

Śp. Marian Lewandowski l. 90