1. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja do pojednania i wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych czy w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd.
  2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy.  W środę w uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte będą sprawowane, jak w każą niedzielę, z wyjątkiem Mszy o godz. 6.30, której nie będzie. Tego dnia nie będziemy odmawiać w kościele Koronki do Miłosierdzia Bożego.
  3. W Sopieszynie we wtorek pasterka o godz. 23.00. W środę nie ma Mszy o godzinie 9.00
  4. W kaplicy cmentarnej Masza w środę i czwartek o godzinie 10.00.
  5. W czwartek, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w liturgii Kościół czci św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze święte – jak w każdą niedzielę. Tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce.
  6. Siostry Miłosierdzia zapraszają Dzieci Maryi ( wychowanki siostry Łucji i jej następczyń) na spotkanie  opłatkowe 28 grudnia o godzinie 15.00 do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy św. Jacka 14. Siostra Zdzisława prosi o potwierdzenie obecności w punktach: sklep Plastuś, Bibliotece na ul. Kaszubskiej lub na furcie w DPS.
  7. Cały program WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ jest dostępny na stronie facebookowej naszej parafii oraz wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  8. Informujemy że w styczniu ze względu na kolędy biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.
  9. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu. W tym tygodniu odszedeszli do wieczności:

 Śp. Aniela OIleszczuk l. 83

Śp. Lucyna Żownir l. 79

Śp. Ewa Szymich l. 64

Śp. Bernadeta Olczyk l. 70