W Związku z ryzykiem zarażenia koronawirusem, oraz wytycznymi KEP oraz dekretem ks. Arcybiskupa i decyzją Premiera podejmujemy następujące kroki mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa w naszym środowisku:

 

  1. Wierni otrzymują dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Prosimy, więc o pozostanie w domach.

  2. Zawieszamy wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne), a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.

  3. Biuro parafialne będzie nieczynne do odwołania. Prosimy, aby kontaktować się z księżmi tylko w sprawie pogrzebów oraz wezwań do osób umierających z posługą sakramentalną.

  4. W niedzielę i w tygodniu Msze Święte będą odprawiane zgodnie ze stałym porządkiem z ograniczeniem liczby uczestników do 5 osób. Prosimy o pozostawienie tych miejsc dla osób które zamówiły intencję Mszalną.

  5. W tym tygodniu przeżywamy dni Eucharystyczne.

  6. W czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania do służby w Kościele.

  7. W pierwszy piątek o 17.00 zostanie odprawiona Msza w intencji zmarłych w miesiącu marcu.

  8. Spowiedź w pierwszy piątek o godzinie 8.30 i 17.30. W kościele podczas spowiedzi może przebywać maksymalnie 5 osób z zachowaniem 2m odległości w kolejce do konfesjonału.

  9. W sobotę kapłani nie odwiedzą chorych z Komunią Świętą.

  10. Informujemy, że podgląd z kamery w naszym kościele jest już dostępny również w internecie na stronie nadmorski24.pl.