1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, niech to będzie czas naszego modlitewnego przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy.

 2. Zapraszamy nadal do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 oraz do wspólnego różańca o godzinie 20.30. Oba nabożeństwa sprawowane są bez udziału wiernych, prosimy o modlitwę za pośrednictwem mediów.

 3. Na podstawie Dekretu Metropolity Gdańskiego z dn. 01.04.2020 informujemy, że w Archidiecezji Gdańskiej wszystkie celebracje Triduum Paschalnego, czyli Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielka Sobota będą sprawowane bez udziału wiernych. Podczas ceremonii nie mogą też wziąć udziału osoby zamawiające intencje. Wszystkie zamówione intencje zostaną odprawione zgodnie z ich terminami.

 4. Z żalem, ale też świadomością odpowiedzialności za nasze zdrowie i życie prosimy o łączenie się duchowe podczas Świąt.

 5. Prosimy o wzbudzenie w tym czasie Aktu Żalu Doskonałego, który w nadzwyczajnym czasie pandemii zastępuje spowiedź świętą. Na stronie internetowej parafii znajdują się informacje, w jaki sposób można to zrobić.

 6. Przypominamy również wszystkim wiernym, że informacje i zachęty do spowiedzi przez telefon, internet czy maila są fałszywe. Stolica Apostolska nigdy nie wyraziła zgody na takie praktyki.

 7. Wszystkie Celebracje Triduum rozpoczynają się w naszej parafii o godzinie 20.00. Zachęcamy do łączenia się za pośrednictwem TV CHOPIN oraz internetowo na stronie Nadmorski24.pl.

 8. W Wielki czwartek trwajmy w modlitewnym dziękczynieniu za sakramenty Kapłaństwa i Eucharystii.

 9. W Wielki Piątek rozważmy Mekę naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje Post Ścisły. Prosimy o odprawienie Drogi Krzyżowej i uklęknięcie przed Krzyżem w domach rodzinnych.

 10. W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Zamiast tego polecamy obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Liturgii domowej może przewodniczyć ojciec, matka bądź ktoś z domowników. Tekst obrzędu można pobrać ze strony parafii. Należy żywić nadzieję, że taka jednorazowa sytuacja wzbudzi w nas refleksję na temat wartości modlitwy wspólnotowej i większego szacunku do kultywowanych tradycji.

 11. W Niedzielę Zmartwychwstania Msza bez procesji rezurekcyjnej zostanie odprawiona o godzinie 6.00 zakończona błogosławieństwem dla całej Parafii. Pozostałe Msze w porządku niedzielnym.

 12. Na parafialny email można przesyłać własne zdjęcia rodzinne lub osobiste, które zostaną wydrukowane i umieszone w kościele. Niech w tym trudnym czasie będą one symbolizowały naszą obecność w Świątyni.