• Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  • Przypominamy, że Papież Franciszek przedłuża możliwość ofiarowania odpustu zupełnego w intencji zmarłych na cały listopad pod zwykłymi warunkami tzn: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencji, w której modli się Ojciec święty, odpust może być uzyskany tylko jeden raz danego dnia.
  • W środę wspominamy w Kościele św. Marcina z Tours, Biskupa, oraz świetujemy 102. rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszego kraju i w jego obronie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski. W tym roku ze względu na pandemie Msza św. za Ojczyznę 11 listopada będzie odprawiona o godz. 8.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Jest to także dzień narodzin dla nieba bł. S. Alicji Kotowskiej.
  • 3 listopada rozpoczęliśmy remont kapitalny organów. Prace podzielone są na trzy etapy. Aktualnie trwają prace przy kronwerku, czyli środkowej części. Docelowo planujemy zakończenie prac na marzec/maj 2021 r. Organy nie są jeszcze wpisane do rejestru zabytków. W związku z tym nie otrzymamy dotacji - remont ze środków własnych. Dziękujemy za zrozumienie.
  • Od następnej niedzieli po Mszach Świętych parafialny zespół Caritas będzie rozprowadzał Świece Wigilijne. Mała w cenie 6zł, duża w cenie 16zł.
  • W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli:

Śp. Jarosław Myszka (pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 9.00)

Śp. Mariusz Pomieczyński, l. 39 (pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00)