1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Adwent, który przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia oraz do naszego spotkania z Chrystusem po naszej śmierci. Jest to też początek nowego roku liturgicznego.
  2. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 6.15. Ze względu na Pandemie będą one odprawiane inaczej niż dotychczas- z kazaniem dla dorosłych ale zapraszamy również wszystkie dzieci z lampionami, szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej.
  3. Zapraszamy parafian do włączenia się do zbiórki żywności pod nazwą „Tutka charytatywna”. Jest to pomoc w postaci zbiórki żywności dla osób potrzebujących. W tym roku nie będzie zbiórki żywności w sklepach. Żywność dla najbardziej potrzebujących prosimy dostarczyć do zakrystii lub sklepu w szpitaliku caritas do dnia 8 grudnia. Wydawanie żywności odbędzie się w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Można jeszcze nabyć Świece Wigilijne. Mała w cenie 6zł, duża w cenie 16zł. Opłatki można nabyć w Zakrystii.
  4. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne. W pierwszy czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele.  
  5. W Pierwszy piątek wystawienie Najświętszego sakramentu od godziny 15.00 spowiedź od godziny 16.00. o godzinie 17.30 Msza Święta w intencji zmarłych w listopadzie. 
  6. W pierwszą sobotę ks. Marek odwiedzi chorych z Komunią Świętą. Ks. Patryk odwiedzi chorych w sobotę 19 grudnia. Kapłani przyjadą tylko do osób które telefonicznie wyrażą taką prośbę.
  7. Nieprzerwanie trwają prace nad organami w naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim wspierającym to dzieło.
  8. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli:

Śp. Urszula Cynka- zmarła w Niemczech tam też odbędzie się pogrzeb. Msza pogrzebowa w naszej parafii odbędzie się 1 grudnia o 18.30

Śp.  Tadeusz Płotka l. 80