1. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w niedziele o godz. 18.00. W związku z tym nie będzie homilii na wieczornej Mszy świętej. Zastąpi ją chwila milczenia.
  2. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W poniedziałek, Święto Katedry Świętego Piotra, apostoła. Pamiętajmy w modlitwach o Piotrze naszych czasów, Papieżu Franciszku wspierając jego posługę głoszenia Ewangelii wszystkim narodom.
  4. We wtorek, przypada 77 ROCZNICA ŚMIERCI BŁ. KS. STEFANA WINCENTEGO FRELICHOWSKIEGO, kapłana i męczennika niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau, patrona polskich harcerzy, który przez krótki okres swojego kapłaństwa był wikariuszem naszej parafii.
  5. Za tydzień będziemy obchodzili niedzielę misyjną „Ad Gentes”. Po Mszach odbędzie się zbiórka do puszek na dzieła pomocy misjonarzom.
  6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenia się w akcję „skarbonka wielkopostna”, która związana jest ze zbiórką pieniędzy dla osób potrzebujących. Skarbonki, które wykorzystamy do tej akcji zostały wyłożone w kościele na stoliku. Skarbonki przynosimy do kościoła w Wielką Sobotę.
  7. Przy Kolegiacie staje symboliczny przystanek - jutro zostanie dokończona jego budowa. To nasz wyraz solidarności z wejherowskim MZK po spaleniu dwóch autobusów. Dzięki życzliwości Pana Czesława, Prezesa zakładu, wykorzystamy go w celach duchowych. Został tam wywieszony wielkopostny rozkład jazdy. Będzie nam, także przypominał o chwili zatrzymania potrzebnej w naszych zabieganym życiu i zwrócenia się ku Chrystusowi, w czasie przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy.
  8. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Ryszard Lis l.80 i Irena Grajewska l. 95. Wieczny odpoczynek…
  9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i udanego tygodnia, niech na ten czas Pan Bóg nas błogosławi…