Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na Gdańskie Seminarium Duchowne. Jednocześnie zachęcamy młodych mężczyzn do wzięcia udziału w dniach otwartych pt. „Weekend w Seminarium”, w dniach 12–14 marca 21 br. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
1. Decyzją Ojca Świętego Franciszka został ustanowiony Arcybiskup naszej Archidiecezji ks. Abp Tadeusz Wojda, pallotyn, dotychczasowy metropolita diecezji Białostockiej.
2. Nasza parafia włącza się w akcję „Bóg daje życie - smog je odbiera”. Więcej informacji na plakatach umieszczonych w przystanku przed kościołem i na naszej stronie internetowej. W kolegiacie niebawem staną symbolicznie zbudowane płuca, które będą oddychały powietrzem i ukazywały jego zanieczyszczenia.
3. Z okazji jutrzejszego dnia kobiet wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia.
4. Nabożeństwa pasyjne Wielkiego Postu:
DROGA KRZYŻOWA w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00.
GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w niedzielę o godz. 18.00.
5. Za udział w nabożeństwach pasyjnych możemy uzyskać odpust zupełny: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża Franciszka.
6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godzinie 19.00 w kościele.
7. Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności pod nazwą „TAK POMAGAM”. W dniach 12-13 marca, tj. w piątek w g. 12.00-20.00 i w sobotę w g. 10.00-20.00 zbieramy żywność długoterminową taką jak: konserwy, przetwory, mąka, ryż, makarony, olej i inne produkty, z których można przyrządzić posiłek. Żywność zostanie przekazywana najbardziej potrzebującym z Naszej Parafii, na święta WIELKANOCNE. Sklepy, w których będzie stał nasz zespół to: Biedronka przy ul. Strzeleckiej, Przemysłowej, Orzeszkowej i Obrońców Helu; Stokrotka w Centrum Kaszuby i Kaufland. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. Pamiętajmy, także o naszej lodówce, która znajduje się w Bramie Miłosierdzia.
8. Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie zaprasza rodziców, dzieci i młodzież na Dzień Otwartych Drzwi dnia 6 marca w formie online. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na Facebooku i stronie internetowej parafii i szkoły.
9. W środę, 31 marca, na zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych zapraszamy do oddania krwi w krwiobusie, który przyjedzie na wielkopostny przystanek przed Kolegiatą.
10. W tygodniu zrobiono krystalizację marmurów w całym kościele. Dziękujemy f.”Mur-kam” p. Leona Czerwińskiego.
11.Trwają prace przy organach II etap. Dziękujemy f. Pana Przemysława Lewko.
12.W sobotę przypada 8 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
13.W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł Ryszard MUDLAFF, l. 55.