1. Zapraszamy na ostatnie GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM dzisiaj o g. 18.00.
2. Dzisiaj Rycerze Kolumba rozprowadzają palmy przy wyjściu z kościoła. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przy naszej parafii.
3. Dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje. Serdecznie witamy ks. kan. dr. Krzysztofa Kinowskiego - Rektora Gdańskiego Seminarium Duchownego. Nauki rekolekcyjne: w niedzielę na każdej Mszy św. oraz w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę podczas Mszy św. o g. 8.00, 17.30 i 18.30.
4. Ze względu na trwającą pandemię i kolejne obostrzenia akcja oddania krwi na zakończenie wielkopostnych rekolekcji zostaje odwołana.
5. Zachęcamy do spowiedzi wielkopostnej, prosimy aby nie odkładać jej na ostatni moment. Spowiedź w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy w g. 7.00-12.00 i 17.00-19.00. Nie spowiadamy w czasie Triduum Paschalnego.
6. W tym tygodniu rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne.
7. W Wielki Czwartek, który jest świętem wszystkich kapłanów i pamiątką ustanowienia sakramentu Eucharystii, uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 20.00. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Koronki do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00.
8. Wielki Piątek:
• Droga krzyżowa o g. 9.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny o g. 15.00.
• Liturgia na cześć Męki Pańskiej o g. 20.00.
• W tym dniu przypada również 16 r. śmierci św. Jana Pawła II, papieża.
• W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
9. Wielka Sobota:
• Błogosławieństwo pokarmów: w farze - co pół godziny między 10.00, a 13.00; na cmentarzu o g. 10.00 oraz w Sopieszynie o 11.00.
• LITURGII PASCHALNEJ o g. 20.00 będzie przewodniczył ks. bp. Wiesław.
• Podczas liturgii będziemy modlić się również za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w ubiegłym miesiącu.
10.W Wielką Sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Dlatego ks. Marek odwiedzi chorych z Komunią św. dopiero 10 kwietnia.
11. W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. z procesją rezurekcyjną o g. 6.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o g. 8.00. Pozostałe Msze w porządku niedzielnym.
12.W poniedziałek wielkanocny Msze św. także w porządku niedzielnym.
13.Parafialny Zespół Caritas pragnie podziękować wszystkim parafianom, którzy w ubiegłą niedzielę zakupili Baranki Wielkanocne. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na bieżącą działalność Naszego Zespołu. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam sprzedawać Baranki.
14.W poniedziałek, 29 marca, w g. 16.00 - 18.00 Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał paczki z żywnością, którą zebraliśmy podczas akcji „Tak pomagam”.
15.Parafialny Zespół Caritas prosi o zwrot Skarbonek Wielkopostnych. Skarbonki można przynosić w Wielką Sobotę przy okazji błogosławienia pokarmów. Przy ołtarzu będzie stał koszyk, gdzie będzie można zostawiać Skarbonki.
16.W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł Edward Bojke, l. 65.