1. Dzisiejszą IV niedzielę Wielkanocy nazywamy NIEDZIELĄ DOBREGO PASTERZA, którą rozpoczynamy w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania. Prośmy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza o dobre, święte i liczne powołania - zwłaszcza z naszej parafii.
2. Dziękujemy serdecznie dk. Pawłowi za praktykę w naszej Parafii oraz życzymy asystencji Ducha Świętego w ostatnich dniach przed przyjęciem Święceń Kapłańskich. Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym ks. Proboszcza lub rektorat Gdańskiego Seminarium Duchownego. Należy jednak pamiętać, że złożenie fałszywego zeznania byłoby zniesławieniem kandydata, a to pociągałoby za sobą obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody. Wszystkich kandydatów do święceń polecajmy w modlitwach dobremu, miłosiernemu i wszechmogącemu Bogu.
3. Dzisiaj w naszym kościele jest możliwość wsparcia Hospicjów w ramach akcji „Pola Nadziei na Pomorzu”. Ofiary można wrzucać do puszek przy wyjściu z kościoła.
4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
5. W sobotę kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
6. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele i uroczystości po Mszy Św. o godz. 9.30.
7. We wtorek, 4 maja, rozpoczyna się tegoroczny egzamin maturalny. Msza św. w intencji maturzystów w poniedziałek, 3 maja, o godz. 11.15.
8. Dziś ks. Marek obchodzi swoje imieniny. Składamy mu serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wielu łask potrzebnych do pracy duszpasterskiej w naszej parafii.
9. Serdecznie dziękujemy Wspólnocie Różańcowej i wszystkim ofiarodawcom za złożony dar serca na potrzeby naszej kolegiackiej świątyni.
10. Zakończyliśmy II etap renowacji organów w prezbiterium. Niedługo, na przełomie czerwca i lipca rozpoczniemy ostatni, już III etap przebudowy - organów na chórze. Dziękujemy wszystkimi włączającym się w rewitalizację kolegiaty.
11. Ojciec Święty Franciszek zadecydował, że uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00.
12. W minionym tygodniu zmarł Lech Dąbski, l. 77, Jadwiga Skarbińska, l. 82, Dorota Bradtke, l. 54, Krystyna Mach, l. 86, Gertruda Mielke, l. 75, Lech Cherek, l. 67.