1. Światowy Dzień Ubogich. Zachęcamy do zapoznania się z Orędziem papieża Franciszka, refleksji dotyczącej obecności ubogich wokół nas, ale i do konkretnych działań miłosierdzia.
  2. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary do puszek na ten cel.
  3. Trzecia niedziela listopada to ustanowiony przez św. Jana Pawła II - "Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych". Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych, któzy zginęłi lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, ale także o ic rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedir rodzinne i osobiste. Dziś odpust parafialny św. Leona Wielkiego - suma odpustowa o godz. 13.00.
  4. W sobotę 19 listopada "Różaniec do Granic". Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Od godz. 16.00 pod hasłem "Przyjdź Królestwo Twoje" czuwanie i modlitwa różańcowa. Rozpoczynają Rycerze Kolumba, 16.30 Róże Żywego Różańca.
  5. Niedziela 20 listopada, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Święto patronalne Gdańskiego Seminarium Duchownego i Akcji Katolickiej. Odpust parafialny pw. Chrystusa Króla - suma o godz. 13.00.
  6. Święto Młodych w Oliwie. To zaproszenie papieża Franciszka do wzięcia udziału w duchowej pielgrzymce prowadzącej u obchodom Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych (14 - 35) oraz ich duszpasterzy do wspólnego, lokalnego świętowania oraz przeżywania radości i wiary młodego Kościoła. W planie wydarzenia jest wspólna Eucharystia o godz. 16.00 oraz blok ewangelizacyjny w dwoch godzinach do wyboru 14.00 - 15.30 lub 17.30 - 19.00. Plan wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej duszpasterstwa młodzieży www.mlodziez.diecezja.gda.pl i profilu facebook@DDMArchidiecezjaGdanska.
  7. Dziękujemy za piękny udział w Święcie Niepodległości. Niech żyje Polska! Dziękujemy wiernym za finansowe wspieranie naszych cmentarzy. Za wywóz śmieci zapłaciliśmy tylko za październik do ZUK 50 tys. zł. Rycerze Kolumba dziękują za ofiary - Dom Samotnej Matki w Matemblewie 2,5 tys. zł.
  8. Spotkanie LSO sobota 19 listopada godz. 10.00, a rodziców i dzieci pierwszokomunijnych Niedziele 20 listopada po mszy św. o godz. 11.15 
  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Elżbietę Łukasik lat. 80