1. Z okazji Światowego Dnia Chorego, który obchodziliśmy wczoraj we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, życzymy dużo uśmiechu, cierpliwości w pokonywaniu swojej choroby. Optymizmu, nadziei oraz wewnętrznej pogody ducha.
  2. Dziękujemy Dzieciom i Młodzieży ze szkolnego Koła Caritas przy Społecznej Szkole Podstawowej w Karczemkach, oraz P. Magdzie - katechetce. To już kolejny raz przygotowano w naszej, parafii tym razem dla chorych, słodki upominek Bóg zapłać za wsparcie naszych duszpasterskich inicjatyw.
  3. We wtorek w liturgii Kościoła wspominamy św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Za Unię też trzeba się modlić.
  4. 14. lutego, przypadają tzw. " Walentynki" we wspomnienie św. Walentego, kapłana i męczennika. Patrona zakochanych, wszystkich cierpiących na epilepsję i choroby psychiczne. Prośmy szczególnie o budowanie wśród nas prawdziwej chrześcijańskiej miłości  oraz o jego wstawiennictwo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżonków i narzeczonych.
  5. W związku z trzęsieniem ziemi, które w ostatnich dniach miało miejsce w Turcji i Syrii,  Ksiądz Arcybiskup - w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP – zarządził w dzisiejszą niedzielę zbiórkę ofiar pieniężnych we wszystkich kościołach Archidiecezji Gdańskiej na rzecz poszkodowanych w tej tragedii. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się  56. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ    NARODU. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem   uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
  7. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 11 do 19 kwietnia. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje u ks. Piotr. 
  8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 03.03 o godz. 19.00 w parafii pw. Św. Leona.
  9. Pożegnaliśmy: Śp. Henryk Kujawa l. 78 z ul. Judyckiego; Śp. Arkadiusz Maciejewski z Sopieszyna. Wieczny odpoczynek…..