1. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przeżywamy go  pod hasłem: Ku trzeźwości z Kościołem. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę za osoby uzależnione oraz do podejmowania, w czasie Wielkiego Postu, abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie w trzeźwości jest nie tylko możliwe, ale też piękniejsze.
  2. Dzisiejsze spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w kościele po mszy o 11:15.
  3. W środę, 22 lutego przypada Popielec. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Polega on na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu tylko jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje osoby pomiędzy 18-tym, a 60-tym rokiem życia. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14-go roku życia aż do śmierci.
  4. Msze św. na rozpoczęcie Wielkiego Postu, z obrzędem posypania głów popiołem, zostaną odprawione o godz. 7.00  8.00 i 17.30. Zachęcamy do udziału w tej Liturgii dorosłych, młodzież i dzieci. Przyjmując na nasze głowy popiół, zechciejmy wyrazić gotowość do nawrócenia, poprzez stosowanie praktyk wielkopostnych: modlitwę, jałmużnę i post.
  5. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 18.00. GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w niedziele o godz. 18.00. W związku z tym nie będzie homilii na wieczornej Mszy świętej. Zastąpi ją chwila milczenia. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 03.03 o godz. 19.00 w parafii pw. Św. Leona.
  7. Pożegnaliśmy: Śp. Emanuela Łubańska; Śp. Jerzy Drewa. Wieczny odpoczynek…..