1. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą wstawienniczą.

2. Dom Pomocy Społecznej przy ul. Św. Jacka prowadzony przez ss. szarytki zaprasza osoby, które chciałyby poświęcić trochę własnego czasu do włączenia się w wolontariat akcyjny, czyli towarzyszenie osobom starszym np. w formie wspólnych spacerów, pogadanek, świętowania różnych uroczystości okolicznościowych, takich jak imieniny, urodziny. Mile widziane osoby w różnym przedziale wiekowym (także emeryci i renciści). Spotkania wolontariatu zostaną poprzedzone szkoleniem i uzyskaniem certyfikatu. Szczegóły w gablocie.

3. Są jeszcze wolne intencje mszalne na sierpień. Można zamawiać je w biurze parafialnym.

4. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu.

5. W sobotę, 23 sierpnia, będziemy obchodzili Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

6. Niech przeżywany czas wakacji i urlopów nie będzie okazją do zamykania się we własnym gronie, lecz niech staje się okazją do dostrzegania tych, którzy żyją wokół nas i być może potrzebują dobrego słowa, wsparcia lub po prostu ofiarowania im trochę z naszego czasu.

 

W tym tygodniu patronują nam:

20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła;

21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą;