1. Uroczystość Trójcy Świętej. Bóg jest Jeden w Trzech Osobach. Nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Świętej. Nasz Odpust Parafialny, podczas którego duchowym przewodnikiem jest postać Sługi Bożego Ks. Edmunda Roszczynialskiego, przedwojennego proboszcza naszej parafii. Sumę Odpustowa o godz.12.30 będzie celebrował ks. kan. dr Wiesław Mazurowski – Oficjał Sądu Biskupiego Diecezji Pelplińskiej, który również na Kalwarii przedstawi pielgrzymom wielką Postać Kapłana Męczennika. Ojcom Franciszkanom dziękujemy za współpracę. Muzycznie ubogaci nasza orkiestra pod dyr. p. Zdzisława Plichty.

2. Mszę św. godz.9.30 odprawi ksiądz neoprezbiter Krzysztof Sieniawski, nasz były praktykant, który po każdej Mszy św. (prócz wieczornej) będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa

3. Niech wyrazem naszej wiary będzie liczny udział w nabożeństwach , podczas których oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Kolegiacie, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 i po wieczornej.

4. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

5. W poniedziałek po Koronce do Miłosierdzi Bożego zapraszamy na katechezę dla dorosłych, której tematem będzie kryzys małżeński.

6. W środę po Mszy św. wieczornej Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą wstawienniczą.

7. W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Główna Msza św. o godz. 9.30 po której procesja z Najświętszym Sakramentem. Tradycyjnie pójdziemy tą sama trasą co w zeszłym roku. Zachęcamy do udekorowania okien naszych domów dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Pozostałe Msze św. tego dnia o godz. 6.30, 8.00, 12.30 i 18.30.

8. Zapraszamy dziewczynki pragnące sypać kwiatki oraz chłopców chcących nosić sztandary na próby w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 przy kościele.

9. W Oktawie, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W sobotę 21.06 o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu święcenia diakonatu otrzyma kleryk Maciej Silikowski. Polecamy modlitwom parafian.

11. W najbliższą sobotę o godz. 19.00 w konwikcie rozpoczyna się kurs przedmałżeński.

12. W przyszłą niedzielę po Koronce do Miłosierdzia Bożego zapraszamy do sali JP II na wykład ks. Bortmiewicza, nt. GENDER.

13. W minionym tygodniu Pan odwołał do wieczności: ś.p. Stefanię Kryża, l.83 z ul. Kochanowskiego. Wieczny odpoczynek…