Ogłoszenia parafialne

Najnowsze w galerii

1. Dzisiaj 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami XXVI Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Mszę świętą z udzieleniem sakramentu chorych będziemy sprawowali
o godz. 12.30.

2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą tego dnia sprawowane o godz. 7.00; 8.00; 9.30; 17.00 i 18.30 oraz w Sopieszynie o 18.00. W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia nie będzie również Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki powinny zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa będzie sprawowana w każdy piątek po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą się odbywać w niedzielę o godz. 18.00. W związku z kazaniem pasyjnym głoszonym podczas Gorzkich Żali nie będzie homilii na wieczornej Mszy świętej w niedzielę. Zastąpi ją chwila milczenia.

5. Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo informuje, że w każdy piątek Wielkiego Postu po zakończeniu Drogi Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej, z inicjatywy Prezydenta Miasta Wejherowa podstawione zostaną autobusy umożliwiające powroty do domów. Do korzystania z tych dodatkowych przewozów zapraszamy szczególnie osoby starsze, niepełnosprawne oraz matki z małymi dziećmi. Szczegółowe informacje w gablocie w przedsionku kościoła.

6. Parafialny Zespół CARITAS zaprasza do włączenia się do akcji zbiórki żywności „TAK POMAGAM”, która odbędzie się w dniach 9 i 10 marca. Zapraszamy chętnych do zgłaszania się w biurze Caritas. Informujemy również, że od Środy Popielcowej rozpoczynamy znaną doskonale akcję „JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA”. Skarbonki Wielkopostne będą wyłożone na stoliku w środku kościoła. Wypełnione skarbonki przynosimy tradycyjnie w Wielką Sobotę przy okazji święcenia pokarmów na stół wielkanocny. Środki zebrane w ten sposób zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym z naszej parafii.

7. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: + Waleria Jucha, l. 90 z ul. 12 Marca; + Stefania Olszewska, l. 88 - mieszkanka Domu Pomocy Społecznej; + Jerzy Ostojski, l. 67 z ul. Kochanowskiego; + Janina Niklas, l. 83 z Placu Jakuba Wejhera; + Franciszek Piernicki, l. 62 z

Dane parafii

Rzymskokatolicka parafia

pw. Trójcy Świętej

ul. Kościuszki 2

84-200 Wejherowo 

 

Nr konta parafii

67 1020 1912 0000 9102 0048 6837

 

 

Kontakt

tel.: 58 672 24 27

kom.: 601 644 063

(ks. Proboszcz – w pilnych sprawach)

fax.: 58 672 24 27

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro parafialne

poniedziałki, środy, piątki:

8.30 – 10.00 oraz 17.00 – 18.00