Ogłoszenia parafialne

Najnowsze w galerii

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. Uroczystość odpustową przeżywa sąsiadująca z nami parafia Chrystusa Króla i bł.  Alicji Kotowskiej.

2. Niedziela Chrystusa Króla jest patronalnym świętem Gdańskiego Seminarium Duchownego. W związku z tym naszą modlitwą otaczamy ten szczególny dom formacyjny naszej Archidiecezji. Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi, by ofiary składane dzisiaj przez wiernych na tacę były przeznaczone na potrzeby Gdańskiego Seminarium Duchownego. Za każą z nich wyrażamy słowa wdzięczności. Dziękujemy także naszemu gościowi - Ks. Łukaszowi Białk za obecność, wygłoszone słowo Boże oraz pomoc duszpasterską.

3. Parafialny Zespół Caritas informuje, że od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzać świece wigilijne po Mszach świętych oraz w biurze Caritas we wtorki w godzinach jego otwarcia, a także w poniedziałki, środy i piątki od godz. 15.00 do 18.00. Koszt świec: duża w cenie 16 zł i mała w cenie 6 zł. Razem ze świecami będzie można pobrać Tutki charytatywne, które po wypełnieniu prosimy dostarczyć do biura.

4. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu.

5. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca, który jest dniem wynagrodzenia za nasze grzechy. Sakrament pokuty i pojednania będzie sprawowany w kościele od godz. 16.00. O godz. 17.00 odbędzie się Msza święta za parafian, którzy zmarli w miesiącu listopadzie. Ks. Michał odwiedzi swoich chorych z Komunią św.

6. W pierwszą sobotę miesiąca wspominamy Najświętszą Maryje Pannę. Uczcimy Ją Eucharystią  oraz śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 7.30. Ks. Roman odwiedzi swoich chorych z Komunią św.

7. Za tydzień będziemy przeżywać pierwszą niedzielą Adwentu, która rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Już dzisiaj zapraszamy, pomyśleć o udziale w Mszach świętych roratnich, które będziemy sprawować tradycyjnie o godz. 6.15. Szczególne słowa zaproszenia kierujemy do dzieci, by z pomocą swoich rodziców przygotowały adwentowe lampiony i zaplanowały udział w Roratach. Dorosłych także prosimy o przynoszenie lampionów i świec.

8. W związku ze zbliżającym się okresem Adwentu przypominamy, że Pan Kościelny i Pan Organista będą w imieniu nas – Kapłanów, roznosić po domach pobłogosławiony opłatek, którym będziemy dzielić się w wigilijny wieczór i Święta Bożego Narodzenia. Niech ten pobłogosławiony opłatek będzie znakiem łączności ze wspólnotą parafialną.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dane parafii

Rzymskokatolicka parafia

pw. Trójcy Świętej

ul. Kościuszki 2

84-200 Wejherowo 

 

Nr konta parafii

67 1020 1912 0000 9102 0048 6837

 

 

Kontakt

tel.: 58 672 24 27

kom.: 601 644 063

(ks. Proboszcz – w pilnych sprawach)

fax.: 58 672 24 27

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro parafialne

poniedziałki, środy, piątki:

8.30 – 10.00 oraz 17.00 – 18.00