Ogłoszenia parafialne

Najnowsze w galerii

1. Dziś pierwsza niedziela lipca. Msza święta wieczorna jest sprawowana w niedzielę o godz. 20.30. Przypominamy również, że w naszym kościele okazja do spowiedzi świętej w tygodniu odbywa się piętnaście minut przed Mszą świętą. Bardzo prosimy o uszanowanie tego zwyczaju i nie przystępowanie do konfesjonału tuż przed Eucharystią, kiedy kapłan powinien już wychodzić z konfesjonału.

2. Zapraszamy na wakacyjny koncert organowy, który odbędzie się w Kolegiacie dzisiaj o godz. 19.00. Jest to upominek muzyczny naszego pana organisty z okazji jego imienin. 

3. W poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Jest on autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”, dlatego przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie naszej wiary i pogłębienie więzi z Jezusem Chrystusem.

4. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitwy o powołania i za powołanych. Tę szczególną intencję będziemy polecać Bogu w czasie Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Na Mszę świętą o godz. 18.30 zapraszamy Rycerzy Kolumba.  

5. Pierwszy piątek miesiąca to dzień wynagrodzenia za nasze grzechy. Sakrament pokuty i pojednania będzie sprawowany w kościele od godz. 16.00. O godz. 17.00 odbędzie się Msza święta za parafian, którzy zmarli w miesiącu czerwcu. Przypominamy, że w pierwszy piątek miesiąca biuro parafialne jest nieczynne.        

6. Informujemy, że zdjęcia z uroczystości I Komunii Świętej są do odebrania w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Kolegiacie relikwie świętych małżonków Marii Zelii Guérin i Ludwika Martin – rodziców św. Tereski od Dzieciątka Jezus. W związku z tym chcemy zaprosić na parafialną niedzielę modlitw o świętość małżonków. Tego dnia po Mszy świętej odbędzie się modlitwa małżonków za siebie. Prosimy, aby w miarę możliwości małżonkowie tego dnia uczestniczyli w Eucharystii wspólnie.

8. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy, aby urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu. Gości przebywających na terenie parafii serdecznie witamy, życzymy miłego pobytu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej Kolegiacie. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy słowa najlepszych życzeń oraz Boże błogosławieństwo. 

Dane parafii

Rzymskokatolicka parafia

pw. Trójcy Świętej

ul. Kościuszki 2

84-200 Wejherowo 

 

Nr konta parafii

67 1020 1912 0000 9102 0048 6837

 

 

Kontakt

tel.: 58 672 24 27

kom.: 601 644 063

(ks. Proboszcz – w pilnych sprawach)

fax.: 58 672 24 27

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro parafialne

poniedziałki, środy, piątki:

8.30 – 10.00 oraz 17.00 – 18.00