Ogłoszenia parafialne

Najnowsze w galerii

1. Zapraszamy na comiesięczny koncert organowy, który odbędzie się dzisiaj w naszej Kolegiacie o godz. 19.00.

2. W czwartek 31 sierpnia będziemy obchodzić Dzień Solidarności i Wolności dla upamiętnienia zrywu Polaków w 1980 r. Z tej okazji zapraszamy do Kolegiaty na Eucharystię o godz. 18.30, po której nastąpi złożenie kwiatów przy tablicy „Solidarności” na zewnętrznej ścianie świątyni.

3. Z datą 1 września tradycyjnie wiąże się rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Jednak w tym roku uroczyste rozpoczęcie nowego czasu nauki odbywać się będzie w poniedziałek 4 września. Z tej okazji zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy, kształtowania charakterów oraz budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

4. Z racji pierwszego piątku miesiąca chcemy wynagradzać Bożemu Sercu za nasze grzechy i prosić o miłosierdzie dla nas. Sakrament pokuty i pojednania odbywać się będzie w kościele od godz. 16.00. O godz. 17.00 – Msza święta za zmarłych w miesiącu sierpniu.

5. W piątek przypada również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Uroczysty apel upamiętniający tę rocznicę odbędzie się na skwerze przed jednostką wojskową. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu, ponieważ naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 6.00 wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Zapraszamy naszych parafian do licznego udziału we wspólnym pielgrzymowaniu. Przypominamy o możliwości skorzystania z autokaru, który w sobotę zabierze pielgrzymów ze Swarzewa i przywiezie do Wejherowa. Jak również w niedzielę zabierze pielgrzymów z parkingu przy Kolegiacie i zawiezie do Swarzewa. Zainteresowanych prosimy o wpisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii.   

7. Parafialny Zespół Caritas dziękuje osobom, które włączyły się do akcji „Tornister pełen uśmiechów” oraz wszystkim parafianom, którzy nabyli bukiety z ziół i kwiatów, ze sprzedaży których udało się wypełnić pozostałe plecaki przyborami szkolnymi nie tylko dla wcześniej zgłoszonych ale również dla dodatkowych dzieci. Po odbiór plecaków i przyborów szkolnych zapraszamy we wtorek 29 sierpnia do biura Caritas. 

8. Pragniemy poinformować, że zgodnie z dekretem Księdza Arcybiskupa Metropolity, ks. Łukasz Białk, który w naszej parafii pełnił posługę pomocy duszpasterskiej, został ustanowiony wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Kielnie. Msza święta dziękczynna za lata jego pobytu w naszej wspólnocie będzie sprawowana w niedzielę 10 września o godz. 12.30.

9. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin: śp. Mariusz Kozłowski, lat 40, zam. w DPS przy ul. św. Jacka. Prośmy miłosiernego Boga, aby dał mu pełnię radości wiecznej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. 

Dane parafii

Rzymskokatolicka parafia

pw. Trójcy Świętej

ul. Kościuszki 2

84-200 Wejherowo 

 

Nr konta parafii

67 1020 1912 0000 9102 0048 6837

 

 

Kontakt

tel.: 58 672 24 27

kom.: 601 644 063

(ks. Proboszcz – w pilnych sprawach)

fax.: 58 672 24 27

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro parafialne

poniedziałki, środy, piątki:

8.30 – 10.00 oraz 17.00 – 18.00