Ogłoszenia parafialne

Najnowsze w galerii

1. Dzisiaj w sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie uroczysta suma odpustowa z udziałem m. in. naszych pielgrzymów pod przewodnictwem Ks. Abpa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia o godz. 10.00.

2. Jutro, 4 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy, kształtowania charakterów oraz budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

3. W dni powszednie zapraszamy na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po każdej Mszy św., każdego dnia zaś – na Koronkę do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu 15 minut przed Mszą św., w niedzielę na początku Mszy św.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Jest on dniem modlitwy o powołania i za powołanych. Tę szczególną intencję będziemy polecać Bogu w czasie Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Na Mszę świętą o godz. 18.30 zapraszamy Rycerzy Kolumba. Po niej obowiązkowe spotkanie.

5. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecimy Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony. Zgodnie z wolą polskich biskupów po każdej Mszy św. zawierzymy całą naszą wspólnotę, nasze rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Uczynimy to, specjalnie przygotowanym na tę okazję, Aktem zawierzenia.

6. Przypominamy, że Msza święta dziękczynna za lata posługi w naszej wspólnocie Ks. Łukasza Białka będzie sprawowana w przyszłą niedzielę 10 września o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki: Ludwika Chrabkowska l. 88 – mieszkanka DPS oraz Stanisława Pawłowska l. 86, zamieszkała w Sopieszynie przy ul. Wejherowskiej. Prośmy miłosiernego Boga, aby dał im pełnię radości wiecznej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Dane parafii

Rzymskokatolicka parafia

pw. Trójcy Świętej

ul. Kościuszki 2

84-200 Wejherowo 

 

Nr konta parafii

67 1020 1912 0000 9102 0048 6837

 

 

Kontakt

tel.: 58 672 24 27

kom.: 601 644 063

(ks. Proboszcz – w pilnych sprawach)

fax.: 58 672 24 27

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro parafialne

poniedziałki, środy, piątki:

8.30 – 10.00 oraz 17.00 – 18.00