Ogłoszenia parafialne

Najnowsze w galerii

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynamy kolejny Tydzień Wychowania. Przeżywając ten czas, w który tym razem wpisuje się jubileusz trzechsetlecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi, zawierzmy nić naszego życia osobistego i rodzinnego rękom Maryi. Zastanówmy się też, czego jako rodzice, wychowawcy i duszpasterze możemy nauczyć się od Matki i Wychowawczyni Syna Bożego. I co z kolei jako wychowawcy możemy przekazać młodemu pokoleniu.

2. Jutro mija 16 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie. Zaś przyszła niedziela to wspomnienie 78. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. 

3. W czwartek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zachęcamy do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej. Zaś w piątek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina tę, która stała pod krzyżem - Matkę Bożą Bolesną.

4. Swoją działalność wznawiają w tym tygodniu grupy duszpasterskie działające przy naszej parafii. Spotkania ministrantów odbywać się będą w soboty o godz. 10:00. Z kolei Rycerze Kolumba zapraszają na Eucharystię w I czwartek każdego miesiąca na godz. 18:30. Zapraszamy do włączenia się w grupy, a przez to, w budowanie parafialnych wspólnot.

5. Informujemy, że spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej w piątek o godz. 17.00 w auli Jana Pawła II. Natomiast kandydaci do sakramentu bierzmowania spotykają się we wtorek o godz. 17.00 również w auli Jana Pawła II. Prosimy o przypomnienie zainteresowanym. Jest to bowiem nasze wspólna troska i wspólne dzieło: Rodziców, nauczycieli, wychowawców i duszpasterzy. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się przy parafii.

6. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Do wieczności z naszej wspólnoty odszedł + Henryk Kahs, l. 67, z ul. Judyckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Dane parafii

Rzymskokatolicka parafia

pw. Trójcy Świętej

ul. Kościuszki 2

84-200 Wejherowo 

 

Nr konta parafii

67 1020 1912 0000 9102 0048 6837

 

 

Kontakt

tel.: 58 672 24 27

kom.: 601 644 063

(ks. Proboszcz – w pilnych sprawach)

fax.: 58 672 24 27

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro parafialne

poniedziałki, środy, piątki:

8.30 – 10.00 oraz 17.00 – 18.00