Ogłoszenia parafialne

Najnowsze w galerii

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W dni powszednie zapraszamy na nabożeństwa:
w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po każdej Mszy św., każdego dnia zaś – na Koronkę do miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu 15 minut przed Mszą św., w niedzielę na początku Mszy św.

2. W środę, w liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo, swoje święto patronalne obchodzą, mieszkające i posługujące na terenie naszej parafii, Siostry Miłosierdzia – zwane popularnie Siostrami Szarytkami. Wdzięczni za ich obecność, modlitwę i posługę, zechciejmy otoczyć je szczególną modlitwą w tym właśnie dniu.

3. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prosząc o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach. Zapraszamy do uczestnictwa tego dnia w Mszach świętych.

4. W najbliższą sobotę, 30 września do naszej parafii przybędą relikwie św. Brata Alberta. Powitanie relikwii przed wieczorną Mszą świętą. Przyjęcie ich ma ubogacić duchowo wiernych naszej parafii,
a także uwrażliwić na potrzeby ubogich, cierpiących i odrzuconych, którym poświęcił swe życie św. Brat Albert i założone przez niego zgromadzenie. Dlatego w dniu Uroczystości będą zbierane dary materialne: koce, pościele, ręczniki, środki czystości, np: mydło, szampony, żele pod prysznic, pasty ewentualnie środki finansowe na potrzeby noclegowni i łaźni prowadzonych przez siostry Albertynki z Wejherowa. Prosimy, aby rzeczy, które zostaną przyniesione do kościoła były nowe i nie używane. Przygotujmy się na dobre przeżycie tego wydarzenia oraz na hojną miłosierną pomoc.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele będziemy sprawować w dni powszednie o godz. 18:00, w niedzielę zaś po Mszy św. o godz. 9:30. Tych zaś, którzy nie mogą w nich uczestniczyć z różnych powodów,  zachęcamy do odmawiania Różańca w domach.

6. Przyszła niedziela, 1 października, to również Uroczystość ku czci Błogosławionej Męczennicy Alicji Kotowskiej i współtowarzyszy w męczeństwie w Lesie Piaśnickim z udziałem Ks. Biskupa. Uroczystość ta rozpocznie się Nabożeństwem oczekiwania o 10.30. W związku z tym wydarzeniem uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa z Osiedla Kaszubskiego do Piaśnicy. Szczegółowy rozkład jazdy w gablocie w przedsionku kościoła.

7. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny, jubileusze. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: + Czesław Marciński z ul. św. Jacka, + Henryk Kandzora, l. 62 z ul. Kochanowskiego oraz + Anna Jong z ul. Sobieskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa;
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo;
  • 28 IX – św. Wacław;
  • 30 IX – św. Hieronim.

Dane parafii

Rzymskokatolicka parafia

pw. Trójcy Świętej

ul. Kościuszki 2

84-200 Wejherowo 

 

Nr konta parafii

67 1020 1912 0000 9102 0048 6837

 

 

Kontakt

tel.: 58 672 24 27

kom.: 601 644 063

(ks. Proboszcz – w pilnych sprawach)

fax.: 58 672 24 27

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro parafialne

poniedziałki, środy, piątki:

8.30 – 10.00 oraz 17.00 – 18.00