Parafia Rzymskokatolicka pw. Trójcy Świętej w Wejherowie


Kapituła Kolegiacka Wejherowska

Kapituła Kolegiacka Wejherowska pw. św. Wojciecha przy Kolegiacie pw. Trójcy Świętej w Wejherowie 

erygowana 14 września 1995 r.


– prałaci:

Ks. Prałat Tadeusz Reszka – ur. 1959.03.25, święcenia kapłańskie 1985.05.26, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Wejherowie od 2004.12.19, kapelan Jego Świątobliwości, Prepozyt Kapituły Kolegiackiej Wejherowskiej od 2004.12.19, dziekan dekanatu Wejherowo, członek Rady Kapłańskiej

 

 

 

 

 

Ks. Prałat Alojzy Marszall – ur. 1928.10.06, święcenia kapłańskie 1956.05.10, emeryt od 2005.08.01 w parafii św. Józefa Pomieczynie; Kustosz Kapituły Kolegiackiej Wejherowskiej od 1995.09.14

 

 

 

 

 

Ks. Prałat Daniel Nowak – ur. 1953.03.08, święcenia kapłańskie 1978.05.14, proboszcz parafii Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie od 1987.01.27; Penitencjarz Kapituły Kolegiackiej Wejherowskiej od 1995.09.14, członek Kolegium Konsultorów, członek Rady Kapłańskiej

 

 

 

 

- kanonicy gremialni:

Ks. Kanonik Stanisław Bach – ur. 1952.09.07, święcenia kapłańskie 1978.05.14, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gościcinie od 1986.10.28, wicedziekan dekanatu Luzino, Kanonik Honorowy od 1996.09.11, a Kanonik Gremialny od 2003.03.25

 

 

 

 

Ks. Kanonik mgr lic. Marian Dettlaff – ur. 1949.02.28, święcenia kapłańskie 1974.05.23, proboszcz parafii Św. Leona Wielkiego w Wejherowie od 1991.02.15, Kanonik Gremialny od 2003.03.25

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik Czesław Jakusz – Gostomski – ur. 1935.11.12, święcenia kapłańskie 1959.07.12, emeryt od 2010.07.01 w parafii Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, ojciec duchowny dekanatu Kielno, Kanonik Gremialny od 1995.09.14

 

 

 

 

Ks. Kanonik Gerard Markowski – ur. 1933.10.19, święcenia kapłańskie 1959.01.18, emeryt od 2006.10.01, zamieszkały w Kartuzach, Kanonik Gremialny od 1995.09.14

 

 

 

 

 

Ks. Prałat mgr Józef Nowak – ur. 1950.07.11, święcenia kapłańskie 1974.05.25, proboszcz parafii św. Floriana w Kolbudach od 1987.07.20, kapelan Jego Świątobliwości, dziekan dekanatu Kolbudy, Kanonik Gremialny od 1995.09.14

 

 

 

 

Ks. Kanonik mgr Marian Jerzy Szlagowski – ur. 1937.05.03, święcenia kapłańskie 1968.06.09, proboszcz parafii Św. Franciszka Ksawerego w Przywidzu od 1988.07.01, ojciec duchowny dekanatu Kolbudy, Kanonik Gremialny od 1995.09.14

 

 

 


- kanonicy honorowi:

Ks. Kanonik dr Ireneusz Baryła – ur. 1963.06.21, święcenia kapłańskie 1988.05.22, proboszcz parafii Św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku Zaspie od 2012.02.19, wykładowca w Gdańskim Seminarium Duchownym, Kanonik Honorowy od 2005.10.07

 

 

 

 

Ks. Kanonik mgr Kazimierz Białk – ur. 1955.07.10, święcenia kapłańskie 1983.05.22, proboszcz parafii Św. Marcina w Łebczu od 1994.06.24, Kanonik Honorowy od 2008.12.20

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik Jan Borkowski – ur. 1944.12.29, święcenia kapłańskie 1972.05.21, proboszcz parafii Św. Antoniego Padewskiego w Smażynie od 1987.03.14, Kanonik Honorowy od 2003.03.25

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik mgr lic. Andrzej Buja – ur. 1956.08.06, święcenia kapłańskie 1985.05.26, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostrowie od 2001.06.24, Kanonik Honorowy od 2010.04.01

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik Kazimierz Glama – ur. 1958.03.01, święcenia kapłańskie 1983.05.22, proboszcz parafii Św. Antoniego Padewskiego w Kuźnicy od 2006.10.01, Kanonik Honorowy od 2008.02.26

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik Mieczysław Guzmann – ur. 1955.04.10, święcenia kapłańskie 1980.05.25, proboszcz parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Łebnie od 1993.12.10, wicedziekan dekanatu Kielno, członek Rady Kapłańskiej, Kanonik Honorowy od 2005.05.29

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik mgr Henryk Hildebrandt – ur. 1960.12.04, święcenia kapłańskie 1986.05.17, proboszcz parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Orlu od 2004.06.29, Kanonik Honorowy od 2011.01.01

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik Zygmunt Jankowski – ur. 1955.05.01, święcenia kapłańskie 1982.05.30, proboszcz parafii Św. Antoniego Padewskiego w Karwi od 1993.03.06, wicedziekan dekanatu Żarnowiec, Kanonik Honorowy od 2007.11.04

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik mgr lic. Cezary Komosiński – ur. 1967.11.24, święcenia kapłańskie 1992.06.06, misjonarz w Kazachstanie od 2005.08.01, Kanonik Honorowy od 2010.06.27

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik mgr Kazimierz Kopciewicz – ur. 1937.02.08, święcenia kapłańskie 1960.07.17, emeryt od 2012.02.19 w parafii Św. Aniołów Stróżów w Mrzezinie, Kanonik Honorowy od 2003.03.25

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik mgr Andrzej Kosowicz – ur. 1958.11.18, święcenia kapłańskie 1986.05.17, proboszcz parafii Św. Faustyny Kowalskiej w Rotmance od 1996.06.27, wicedziekan dekanatu Pruszcz Gdański, Kanonik Honorowy od 2007.11.04

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik mgr lic. Bogusław Kotewicz – ur. 1964.03.04, święcenia kapłańskie 1989.05.14, proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Jastarni od 2001.03.25, dziekan dekanatu Morskiego, członek Rady Kapłańskiej, Kanonik Honorowy od 2005.10.07

 

 

 

 

Ks. Kanonik Zbigniew Kulwikowski – ur. 1948.09.22, święcenia kapłańskie 1976.05.23, rezydent parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żelistrzewie od 2005.02.20,  Kanonik Honorowy od 1996.03.04

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik Zdzisław Kuszyński – ur. 1943.01.31, święcenia kapłańskie 1967.05.20, proboszcz parafii Św. Jana Ewangelisty w Przyjaźni od 1985.04.10, członek Rady Kapłańskiej, Kanonik Honorowy od 2003.03.25

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik Krzysztof Lorek – ur. 1959.05.16, święcenia kapłańskie 1984.05.27, proboszcz parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Kębłowie od 2006.09.16, ojciec duchowny dekanatu Luzino, Kanonik Honorowy od 2009.12.12

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik Jerzy Osowicki – ur. 1948.09.17, święcenia kapłańskie 1974.05.23, proboszcz parafii Św. Mateusza Apostoła w Górze od 1988.12.01, Kanonik Honorowy od 2003.03.25

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik mgr Krzysztof Stachowski – ur. 1961.12.19, święcenia kapłańskie 1987.05.16, proboszcz parafii Zwiastowania Pana w Żarnowcu od 2005.08.01, dziekan dekanatu Żarnowiec, Kanonik Honorowy od 2005.10.07

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik Antoni Stefanowski – ur. 1940.04.19, święcenia kapłańskie 1964.05.17, rezydent parafii Wniebowzięcia NMP i Św. Katarzyny w Redzie od 1982.03.15, Kanonik Honorowy od 2007.11.04

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik Marian Świątek – ur. 1957.11.27, święcenia kapłańskie 1982.05.30, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP i Św. Katarzyny w Redzie od 2008.07.01, Kanonik Honorowy od 2007.11.04

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik Alojzy Weltrowski – ur. 1935.06.28, świecenia kapłańskie 1959.07.12, emeryt w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niestępowie od 2010.06.30, Kanonik Honorowy od 2003.03.25

 

 

 

 

 

Ks. Kanonik mgr Dariusz Zalewski – ur. 1962.10.11, święcenia kapłańskie 1988.05.22, proboszcz parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sychowie od 2004.06.27, Kanonik Honorowy od 2009.06.13